Novinky

Olivia Vedder, Eddie Vedder a Glen Hansard. Vypočuj si debut dcéry speváka Pearl Jam

Len 17-ročná dcéra Eddieho Veddera, speváka kapely Pearl Jam, Olivia Vedder, debutuje na hudobnej scéne nežnou baladou My father’s daughter, ktorú zložila so svojím otcom a Glenom Hansardom. Nádherná skladba, ktorej dominuje klavír trvá necelé tri minúty a mladučká speváčka v nej exceluje svojím charizmatický hlasom a pôvabným falzetom. Pesnička je súčasťou soundtracku k filmu Flag Day režiséra Seana Penna, ktorý sa od 20. augusta vysiela vo vybraných kinách.

My Father’s daughter sa pravdepodobne objaví aj v samotnom filme Flag Day, ktorého soundtrack obsahuje spolu trinásť skladieb. Olivia má na ňom dve spoluautorstvá so svojím otcom Eddiem Vedderom a Glenom Hansardom, ktorý pre film napísali dovedna osem úplne nových autorských skladieb. Jednu cover verziu a tri autorské piesne dodala Cat Power, speváčka a skladateľka Chan Marshall.

„Po tejto záplave nádherných piesní od Cat Power, Glena Hansarda a Eddieho Veddera sme sa práve chystali urobiť posledný mix k filmu, keď mi Ed poslal Oliviu ako spieva My Father’s Daughter. Stala sa z nej dokonalá čerešnička na vrchole zmrzlinového pohára,“ uviedol režisér Sean Penn pre médiá.

Oficiálny videoklip k My father’s daughter obsahuje zábery z filmu Flag Day, ktorý mal celosvetovú premiéru na filmovom festivale v Cannes.

Práca na Flag Day je po snímke Into the wild (2007) druhou filmovou spoluprácou Eddieho Veddera so Seanom Pennom. Frontman Pearl Jam vtedy získal Zlatý glóbus za najlepšiu filmovú pieseň. V tom istom roku Hansard účinkoval a napísal muziku k hudobnej dráme Once, ktorá mu priniesla Cenu Akadémie.

Film založený na skutočných udalostiach

Otec Jennifer Vogel John bol väčší ako život. Jennifer ako dieťa žasla nad jeho magnetizujúcou energiou a schopnosťou meniť život na jedno veľké dobrodružstvo. Naučil ju veľa o láske a radosti, ale zároveň bol najznámejším falšovateľom v americkej histórii. Píše sa v synopse.

Flag Day podľa skutočných udalostí stvárňuje Penna a jeho skutočnú dcéru Dylanu v „intímnom rodinnom portréte o mladej žene, ktorá sa snaží povzniesť sa nad trosky svojej minulosti a zároveň zmieriť neodvratné puto medzi dcérou a otcom.“

Flag Day Soundtrack tracklist:

1. My Father’s Daughter – Olivia Vedder, Eddie Vedder & Glen Hansard (2:50)
2. Flag Day – Eddie Vedder & Glen Hansard (4:09)
3. I Think Of Angels – Cat Power (3:32)
4. Tender Mercies – Glen Hansard & Eddie Vedder (3:13)
5. Rather Be Home – Eddie Vedder & Glen Hansard (3:25)
6. I Am A Map – Cat Power (2:01)
7. As You Did Before – Glen Hansard (4:29)
8. There’s A Girl – Olivia Vedder, Eddie Vedder & Glen Hansard (3:33)
9. I’ll Be Waiting – Eddie Vedder & Glen Hansard (2:35)
10. I Will Follow – Cat Power (4:48)
11. Wave – Glen Hansard & Eddie Vedder (3:19)
12. Drive – Eddie Vedder (4:24)
13. Dream – Cat Power (5:22)

text: Edo Kopček
foto: Josh Klinghoffer

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky