NovinkyKam na koncert?

Odpočítavanie 100 dní do Česko-Slovenského plesu sa začalo

Helena Vondráčková, Celeste Buckingham a Dan Bárta hlavnými hviezdami spoločenskej udalosti sezóny

Česko-Slovenský ples, ktorému sa právom začína pripisovať titul prestížneho vrcholu českej i slovenskej plesovej sezóny, sa po ročnej prestávke opäť hlási o slovo. Rovnako ako každý rok sa uskutoční v týždeň sviatku sv. Valentína, tentokrát v sobotu 18. februára. Na najvýznamnejšom spoločnom plese sa obe krajiny stretnú už tradične symbolicky v historickej budove pražského Obecného domu, kde bol v roku 1918 vyhlásený vznik Československej republiky.

Záštity zo všetkých najcennejšie

Česko-Slovenský ples sa vracia so svojím 4. ročníkom. Organizátori zahájili odrátavanie symbolických 100 dní, ktoré ostávajú do slávnostného podujatia. Rovnako ako vlani, i tento rok sa spúšťa predaj vstupeniek presne 100 dní pred galavečerom.

Ako tvrdia organizátori, kvalitu renomovaného medzinárodného plesu sa snažia z roka na rok    zvyšovať po všetkých stránkach: „Programový, gastronomický, vizuálny, zážitkový, spoločenský – to sú aspekty, na ktorých systematicky pracujeme už štyri roky. Pevne veríme, že sa nám darí posúvať pomyselnú latku stále vyššie. Pozitívne ohlasy a priazeň, ktorú nám naši vzácni hostia prejavujú, sú pre nás dobrým znamením a motiváciou.”

Česko-Slovenský ples nadväzuje na dlhoročnú, vyše 40-ročnú tradíciu Slovenských plesov v Prahe. Práve zachovanie tradície, budovanie nadštandardných vzájomných medzinárodných vzťahov a symbolický historický význam podujatia sú dôvodom toho, že rovnako ako každý rok i v roku 2017 sa ples uskutoční pod oficiálnou záštitou prezidentov oboch krajín, prezidenta Českej republiky J.E. Miloša Zemana a prezidenta Slovenskej republiky J.E. Andreja Kisku. „Sme vďační, poctení a hrdí,” hovorí na margo záštit riaditeľ plesu Radovan Čaplovič „Angažovanosť hláv Českej republiky i Slovenskej republiky je pre nás nielen veľká česť, ale predovšetkým veľký záväzok, aby si náš ples zachoval vysokú úroveň, s ktorou sa ho snažíme rok čo rok organizovať,” dodáva.

Ve dvou se to lépe tančí – pri speve Heleny Vondráčkovej, Celeste Buckingham a Dana Bártu

Významných hostí Česko-Slovenského plesu bude večerom sprevádzať šarmantná slovensko-česká dvojica v zložení Adela Banášová a Libor Bouček.

V duchu tradičného sloganu „Ve dvou se to lépe tančí“ im budú do tanca spievať hlavné hviezdy večera – legenda českej a česko-slovenskej pop music Helena Vondráčková, talentovaná slovenská speváčka Celeste Buckingham a 10-násobný držiteľ Ceny Anděl, titulu v kategórii spevák roka Dan Bárta. Keďže hudobný a tanečný program Česko-Slovenského plesu prebieha na niekoľkých pódiách, trojicu umelcov doplní rad ďalších známych interpretov populárnej, ľudovej i vážnej hudby. Ich mená organizátori budú zverejňovať postupne.

Kulinársky zážitok par excellence

Ako býva dobrým zvykom na najprestížnejších plesoch, za prvotriednym programom nesmie zaostať ani kulinárska stránka galavečera. Ústredný plesový slogan „To najlepšie z Česka a Slovenska“ sa premietne nielen v programe, ale i plesovom menu. V sieňach a sálach Obecného domu sa bude servírovať menu z dielne „Francouzské restaurace Art Nouveau”, pozostávajúce z exkluzívnych chodov, inšpirované gastronomickými tradíciami oboch republík.

Novinkou ročníka 2017 je výrazné rozšírenie služieb gastronomického servisu. „Po minulé ročníky bola servírovaná večera výhradne súčasťou vstupeniek do hlavnej Smetanovej siene. Tento rok  bude servírovaná večera v cene vstupeniek i v ďalších priľahlých sálach a sieňach plesu. Chceme, aby sa naši hostia cítili čo najkomfortnejšie,” vysvetľujú organizátori.

Nová tradícia česko-slovenskej vzájomnosti pokračuje

Minulý ročník plesu priniesol unikátnu programovú novinku – poctu vybraným regiónom oboch krajín, ktorá sa stala novým rozmerom historickej idey česko-slovenskej vzájomnosti. Nositeľom tejto myšlienky sa stala prezentácia a propagácia jednotlivých krajských a partnerských miest a regiónov v rámci programu plesu. Ako prvé regióny z Českej republiky a zo Slovenskej republiky boli vo februári 2016 predstavené mesto Košice a Košický samosprávny kraj na slovenskej strane a štatutárne mesto Ostrava spolu s Moravskoslezským krajom na strane českej. „Na aké konkrétne regióny a mestá sa môžu tešiť návštevníci najbližšieho ročníka 2017, zatiaľ neprezradíme. No iste sa to dozvedia už čoskoro,“ dopĺňa Radovan Čaplovič na záver.

História a súčasnosť Česko-Slovenského plesu

Hlavným organizátorom Česko-Slovenského plesu je spoločnosť ČESKO-SLOVENSKÝ PLES s.r.o., ktorá pripravuje ples s ďalšími partnermi a spoluorganizátormi plesu:

ART OF WORD s.r.o. je spoločnosťou – agentúrou, ktorá poskytuje poradenské, marketingové a PR služby, organizuje výstavy, eventy, koncerty a ďalšie kultúrno-spoločenské podujatia v ČR a SR. Každoročne úspešne organizuje pod záštitou predsedov vlád ČR a SR „Tradičnú plavbu loďou po Vltave – Česko-Slovenský Parník, pri príležitosti Česko-Slovenských dní v ČR“ za účasti vrcholných predstaviteľov ČR, SR a zahraničia. Dlhodobo sa spolupodieľala na medzinárodnom festivale Česko-Slovenské dny v Plzni (2008 – 2014). V minulosti spoluorganizovala niekoľko ročníkov Slovenského plesu v Prahe (2002 – 2008). ART OF WORD s.r.o. bol v uplynulých troch rokoch hlavným organizátorom Česko-Slovenského plesu 2014 – 2016.

SLAVICA, s.r.o. je spoločnosťou – produkčnou a eventovou agentúrou, ktorá poskytuje produkčné služby a organizuje eventy, verejné akcie, módne prehliadky, koncerty, výstavy, pôsobí v oblasti managementu umelcov z ČR a SR, zastupuje významných českých a slovenských hudobných interpretov a zabezpečuje PR a média servis. Od roku 2015 SLAVICA s.r.o. participuje na spoluorganizácii Česko-Slovenského plesu.

Česko-Slovenský ples prinášajú tiež v spolupráci so Slovensko-Českou spoločnosťou Praha, Česko-Slovenskou spoločnosťou Bratislava, Obecným domom, a.s. v Prahe a mestskou časťou Praha 1.

Miestom konania Česko-Slovenského plesu sú každoročne priestory pražského Obecného domu, ktorý patrí k najkrajším, najobdivovanejším a najreprezentatívnejším secesným budovám Prahy. Pre  ples Čechov a Slovákov má tiež symbolický význam. 6. januára 1918 v ňom bola podpísaná Trojkráľová deklarácia a 28. októbra 1918 vyhlásená Československá republika.

Viac informácií: http://www.ceskoslovenskyples.cz/historie.html

Vstupenky je možné  zakúpiť: na  webe  www.ceskoslovenskyples.cz v sekcii Vstupenky

Od 11. 11. 2016 tiež v predaji na adrese:

kancelária a sídlo ČESKO-SLOVENSKÝ PLES s.r.o.

Betlémská 1054/8, 110 00 Praha 1, Česká republika

vybavuje: Peter Giertl

predaj vstupeniek v hotovosti a vyzdvihnutie vstupeniek: po predchádzajúcej telefonickej alebo e-mailovej dohode

Tel.: +420 776 345 226 (po – pia: 10:00 – 14:30) E-mail: vstupenky@ceskoslovenskyples.cz a info@ceskoslovenskyples.cz

zdroj: Adriána Čahojová

foto: Martin Zeman

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky