NovinkyKam na koncert?

Objatie tónov rozvibrujú Polemic, SĽUK a EARTH WIND & FIRE

Už siedmykrát sa v piatok 20. januára 2017 v Športovej hale v Leviciach uskutoční pod záštitou Občianskeho združenia Ostrov z Levíc a Občianskeho združenia Milan Štefánik benefičný koncert pre osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím s názvom „Objatie tónov“. Na zmysluplnom podujatí vystúpia skupiny Polemic, SĽUK – Slovenský ľudový umelecký kolektív, Gabika so svojou Zumbou, AL McKAYʼs EARTH WIND & FIRE EXPERIENCE z USA a moderátor Peter Sklár.

Tanečné rytmy bez pochýb rozvibruje hudobná ska a reggae skupina POLEMIC. Kapela je na scéne už 27 rokov a za ten čas má na konte desiatky skvelých piesní. Skladby ako Komplikovaná, Ona je taká, Ja som to vedel, či Ako to prežijem sa stali obrovskými hitmi. Partia okolo Braňa „Bejza“ Bajzu energiou na pódiu nešetrí, pričom výborným hudobníkom pomáha k maximálnemu výkonu najmä pozitívna spätná väzba publika. „Keď to ľudia na koncerte prežívajú, o to viac to baví aj mňa. Tancuj! Nás to veľmi teší,“ pozval na koncert Braňo „Bejzo“ Bajza.

Objatie tónov 2015 foto Katka OrešanskáNa svoje si prídu aj milovníci folklóru pri vystúpení tanečného súboru SĽUK. Srdcia ľudí určite rozochvejú, rovnako ako struny nástrojov, pohyby tanečníkov, ktoré budú pastvou pre oči. Už niekoľko rokov nám prinášajú krásy našej histórie v podobe ľudových piesní a tancov z každého kúta nášho krásneho Slovenska. Celé podujatie bude pod moderátorskou taktovkou nám všetkým známeho herca a moderátora Petra Sklára.

Ako každý rok aj teraz organizátori prinesú „večným deťom“, ako ich familiárne z lásky voláme, populárnu hudobnú skupinu. Pozvanie prijala legendárna funky kapela, držiteľka ceny Grammy AL McKAYʼs – EARTH WIND & FIRE EXPERIENCE z USA. „Už teraz sa tešíme na temperament a pripravujeme si fyzičku, aby sme s nimi udržali rytmus,“ poznamenala s úsmevom Lenka Liptáková z OZ Ostrov. Earth Wind & Fire, ktorá bola uvedená do Siene slávy, začínala najskôr v podobe jazzového telesa, no postupne do svojej tvorby pridávala prvky ďalších černošských žánrov a stal sa z nej jeden z najoriginálnejších big bandov. Niet pochýb o tom, že deti roztancuje preverenými hitmi ako September, Let’s Groove, Boogie Wonderland či Fantasy.

Skupina Al McKAY´s EART WIND & FIRE ExperienceUž z tohto zoznamu je zrejmé, že znova pôjde o netradičnú zmes rôznych žánrov. „Myslím, že nikde inde nie je možné zažiť na jednom mieste pop, rock, folk, tanečnú hudbu, latinskoamerické tance a tradičný slovenský folklór,“ vysvetľuje Milan Štefánik. „Zdravotne a mentálne postihnutým ľuďom ich situácia často nedovolí zúčastniť sa verejných kultúrnych podujatí alebo festivalov, preto sa snažíme takto pestrý program priniesť my a dopriať im takýto zážitok aspoň raz v roku,“ spresňuje zmysel podujatia Milan Štefánik

Cieľom benefičného koncertu je ponúknuť zábavu nielen pre mentálne a zdravotne postihnutých návštevníkov, ale i ostatných pozvaných hostí podujatia. Okrem koncertov známych hudobníkov sa všetci budú môcť realizovať v rámci workshopov. Pripravené sú zumba, skákanie na malých trampolínach, enkaustika (maľovanie horúcim voskom), kreslenie na tvár, pletenie z prútia, z papiera, modelovanie z hliny. Pre najmenšie deti je pripravený na šantenie nafukovací hrad, detské tance a maľovanie na tvár. „O pohodlie a komfort hendikepovaných detí sa budú starať animátori, dobrovoľníci z radov študentov, ako aj sympatizanti Občianskeho združenia Ostrov a Občianskeho združenia Milan Štefánik, ktorí pomáhajú zdravotne a mentálne postihnutým pri pohybových workshopoch a tvorivých dielňach,“ popisuje zabezpečenie akcie Lenka Liptáková.

Objatie tónov 2017Vstup je aj v tomto roku bezplatný a na pozvánky pre deti a osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím zo zariadení Domovov sociálnych služieb, pre ich sprievod, pre deti z detských domovov a pre zväz zdravotne postihnutých. Organizátori podujatia Občianske združenie Ostrov a Občianske združenie Milan Štefánik pozývajú všetkých dobrovoľníkov a partnerov, ktorí už sedem rokov pomáhajú tvoriť zmysluplné podujatie Objatie tónov. Pomôcť deťom s mentálnym postihnutím môžete aj Vy! Bližšie informácie nájdete na stránke www.ostrovoz.sk.

Už teraz sa tešia organizátori podujatia, Občianske združenie Milan Štefánik a občianske združenie Ostrov, na všetkých, ktorí prídu 20. Januára 2017 o 14.00 do športovej haly v Leviciach.

Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom a sponzorom za vašu pomoc a podporu.

Text: Lenka Liptáková a Imrich Makó

Foto: Management AL McKAYʼs EARTH WIND & FIRE EXPERIENCE a  Katarína Orešanská

Video: Igor Kolesár

Video Leviceonline.sk

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky