NovinkyKam na koncert?

O týždeň sa rozhodne o najlepších hudobníkoch na Slovensku!

Už o týždeň sa rozdávajú hudobné ceny Zväzu autorov a interpretov populárnej hudby za rok 2013! Medzi užšími nomináciami figurujú zvučné mená našej hudobnej scény. Okrem odbornej verejnosti však môžu hlasovať aj fanúšikovia. V špeciálnej ankete môžte dať hlas komukoľvek z vybraných interpretov. Výsledky sa dozvieme 13. februára 2014 v legendárnom V-klube v Bratislave.

Už o týždeň budú známe mená držiteľov slovenských „Grammy“. Na sošky mikrofónov sa interpreti, skupiny, rádiá či kluby môžu tešiť 13. februára 2014 v legendárnom V-klube v Bratislave. Na výročné ceny za rok 2013 bolo v prvom kole v ôsmich kategóriách spolu 144 nominácií a 127 nominovaných.

„Z tohoto počtu bolo 18 rozhlasových staníc, 18 hudobných redaktorov, 21 kandidátov na titul Objav roka, 17 na titul Inteprét/Skupina roka, 15  potenciálnych albumov roka, 20 klubov, 17 festivalov a 18 usporiadateľov roka.  Najčastejšie sa objavovali zástupcovia RTVS.“ Vysvetľuje predseda Rady ZAI Martin Sarvaš.

História hudobných cien ZAI sa datuje od roku 1990. V 90-tych rokoch ZAI vydával samplery s mladými kapelami pre potreby médií a usporadúval ich prehliadky pod názvom Non Stop Rock Show. Okrem toho ZAI vydával vlastný hudobný časopis Music Report, vysielal skupiny na zahraničné festivaly, vytváral a podporoval projekty pre prezentáciu domácej tvorby v rozhlase a televízii. Svojimi výročnými oceneniami vlastne určoval trendy na domácej scéne.

„V 12-tich ročníkoch výročných cien ZAI od roku 1990 do 2011 najvýraznejšie bodovali No Name s piatimi cenami a Richard Müller tiež s piatimi oceneniami. Štyri ceny získal Pavol Habera, ktorý bodoval so skupinou Team.  Tublatanka získala tiež štyri ocenenia. So štyrmi oceneniami je úspešná aj Jana Kirschner. Ceny ZAI sa naposledy udeľovali ako výročné ceny pre autorov  a intepretov v roku 2001. Od roku 2012 sa udeľujú ako ceny pre partnerov v hudobnom priemysle.“ Rekapituluje Martin Sarvaš.

O držiteľoch cien rozhodujú členovia ZAI a ďalší autori a interpreti. ZAI udelí ceny celkovo v ôsmich kategóriách: Rozhlasová stanica roka, Hudobný redaktor roka, Festival roka, Usporiadateľ roka a Klub roka. K týmto kategóriám pribudli tento rok tri nové: Album roka, Interpret roka a objav roka. Okrem odbornej verejnosti však môžu hlasovať aj fanúšikovia. V špeciálnej ankete na adrese https://www.facebook.com/hudba.sk?sk=app_1430651290504689&app_data môžte dať hlas komukoľvek z vybraných interpretov. Výsledky sa dozvieme 13. februára 2014 v legendárnom V-klube na námestí SNP v Bratislave.

Nominácie ZAI za rok 2013

Rozhlasová stanica roka

Rádio Max Nitra

Rádio Regina RTVS SR

Rádio Rocková republika Bratislava

Rádio Slovensko RTVS SR

Rádio VIVA  SR

Hudobný redaktor roka

Roman Bomboš RTVS

Vlado Franc RTVS

Soňa Horňáková RTVS

Rasťo Očenáš Rocková republika

Usporiadateľ roka

Dušan Drobný Agentúra Duna Piešťany

Rudolf Hošna Ateliér Babylon Bratislava

Tibor Zelenay Blue Note Nové Mesto nad Váhom

Festival roka

Červeník Fest   Červeník

Pohoda Trenčín

Slížovica Nitra

Topfest Piešťany

Klub roka

Ateliér Babylon Bratislava

Blue Note Nové Mesto nad Váhom

Nová Pekáreň Nitra

Album roka

HEX Všetko najlepšie

Horkýže Slíže St Mary Huanaganja

Jana Kirschner Moruša Biela

Richard Müller a Fragile Hlasy

Zuzana Smatanová Momenty 2003 – 2013

Interprét roka/skupina roka

Celeste Buckingham

HEX

Horkýže Slíže

IMT Smile

Jana Kirschner

Zuzana Smatanová

Objav roka

Bijouterrier

Korben Dallas

Sima Martausová

zdroj: Nora Krchňáková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky