Novinky

O.B.D. vydáva po rokoch nový album „Stereo“, pokrstí ho Lenka Dusilová a Peci Uherčík!

Fantastická správa pre fanúšikovi kapely O.B.D.! Chalani chystajú exkluzívny koncert, na ktorom uvedú do života dlho očakávaný album. Krstnými rodičmi CD-ka „Stereo“ sú česká hudobníčka Lenka Dusilová a slovenský gitarista Peter „Peci“ Uherčík. Na koncerte v Nu Spirit Clube v Bratislave zahrajú chalani novinky z albumu „Stereo“, ale tiež staršie hity, ktoré fanúšikovia milujú, vrátane nesmrteľnej skladby „Komáre“. Na novom albume Orchestra Bronislava Dobrotu, ktorý chalani vydávajú po  dlhých desiatich rokoch, je 11 nových piesní. Kapela nimi dokazuje, že 22 rokov na scéne jej len pridalo na kvalite jej produkcie, pri ktorej samotní muzikanti mladnú. Okrem krstných rodičov, podporí na koncerte skupinu O.B.D. aj spevák Edgar! Nenechajte si ujsť koncert legiend rocku a príďte 27. októbra do Nu Spirit Clubu na krst albumu „Stereo“ kapely O.B.D.!

Kapela O.B.D. sa vracia na hudobné výslnie naozaj veľkolepo! Na koncerte v Nu Spirit Clube chalani pokrstia dlho očakávaný album. CD „Stereo“, ktoré vydávajú po neuveriteľných desiatich rokoch, uvedie do života charizmatická rockerka Lenka Dusilová a fantastický gitarista Peter „Peci“ Uherčík.

„Verím, že obaja na našom koncerte aj zahrajú. Lenka pred troma rokmi s nami už spievala, tak hádam bude aj tentokrát, nechajme sa prekvapiť. Som rád, že naše pozvanie prijal aj rocker Edgar, ktorého sme stretli v štúdiu, kde sme nahrávali album. Pustil nám svoju muziku a potom už bolo jasné, že ho chceme na koncerte. Album teda pokrstíme v skvelej spoločnosti a bude v dobrých rukách krstných rodičov Lenky, Peciho a všetkých ktorí majú radi našu muziku,“ teší sa líder kapely O.B.D. Roman „Galo“ Galvánek.

O.B.D. koncertuje len sporadicky a vždy je to skvelý zážitok. Výber krstných rodičov albumu „Stereo“, ktorý kapela vydáva po desiatich rokoch, bol takmer jasný. Lenka Dusilová a Peci Uherčík sú skupine blízki nielen hudobne, ale aj ľudsky. A platí to aj naopak.  „Už od 80-tych rokov sa poznám s Galovým otcom Ďurom, známym kameramanom. Občas sme sa stretli na pive, už vtedy spomínal, že mladý koketuje s muzikou a z týchto čias sa tiež poznám s gitaristom Broňom Dobrotom, mojím vrstovníkom, podľa ktorého je Orchester nazvaný. Prvýkrát som ich videl hrať začiatkom 90-tych rokov v záhrade Grassalkovichovho paláca. Počas rokov som okrem Broňa a Gala spolupracoval na rôznych projektoch aj s Dušanom Hrdlíkom, Tomášom „Tuleňom“ Vojtekom, Richardom „Koňom“ Šimurkom, Martinom Ďurdinom. Neváhal som prijať ich pozvanie okrem iných dôvodov aj preto, že vychádzame z podobných hudobných tradícii,“ vysvetľuje s úsmevom Peter „Peci“ Uherčík.                Na koncert spojený s krstom albumu si chalani vybrali Nu Spirit Club v Bratislave. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na nové single kultovej kapely, ktoré si po prvý raz vychutnajú naživo.

„Na albume „Stereo“ je 11 nových piesní, medzi nimi aj skladba z klasickej hudby, ktorú som zložil pre Historické múzeum Slovenského národného múzea. Autorom všetkých nových songov som ja, pričom na jednej piesni s názvom „Púpavy“ participoval aj Broňo Dobrota. V klube zahráme päť noviniek a prierez toho, čo máme radi my a naši priatelia. Však už asi tušíte aké veci, určite nebudú chýbať ani „Komáre“. Pre bližší kontakt s publikom sme zvolili komornejšie priestory Nu Spirit Clubu, pretože sa chceme dotknúť pohľadom každého z fanúšikov. Sme pripravení na skvelý večer, tešíme sa,“ uzatvára Roman „Galo“ Galvánek.

Krst albumu „Stereo“ bude súčasťou koncertu v Nu Spirit Clube v Bratislave 27.10. Lístky si môžete kupovať v sieti Predredaj.sk http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/8393/koncert-o-b-d–krst-noveho-albumu-stereo.

Kapela O.B.D. vznikla v roku 1993. O rok na to súťažila v Marlboro Rock-In a umiestnila sa na 3. mieste. Hneď po súťaži chalani v PKO podpísali zmluvu s Universal Music Group na tri albumy. V roku 1995 získala O.B.D. dve ceny Zväzu autorov a interpretov populárnej hudby, ktoré bývajú označované aj ako slovenské Grammy, cenu za najlepšiu pieseň Komáre a cenu za Objav roka. Na konte má aj cenu za najhranejšiu pieseň v slovenských rádiách. Najväčšie hity kapely sú „Komáre“, „Biely strom“, „Džadžuli Dža“, „Zmoknutý vták“ či „Slnečný deň“. Skupina má na konte už 5 albumov, z toho jednu výberovku. V súčasnosti funguje v pôvodnom zložení: Martin Valihora, Roman Galvánek, Bronislav Dobrota, Richard Šimurka a hostia, medzi nimi Silvo Sališ, Juraj Majer, Marek Žilinec, Oliver Ďurčo a Marián Jaslovský. Na novom albume znejú aj krásne posledné tóny od trumpetistu Martina Ďurdinu, ktorý tragicky zahynul.

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Michael Mráz

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky