NovinkyKam na koncert?

Nový singel Simy Martausovej „Smej sa“ rozveselí celé Slovensko!

Skladateľka a speváčka Sima Martausová prichádza s novým singlom „Smej sa“, ktorým vyjadruje radosť zo života! Talentovaná Sima tvrdí, že väčšinou zažíva šťastné obdobia, ale v tejto piesni si ešte viac uvedomuje, za čo všetko môže byť vďačná. Autorkou hudby aj textu je samotná Sima, námet jej vnukla obľúbená knižka. Chytľavá melodická pieseň vyvoláva radostné pocity a naplní optimizmom každého poslucháča! Singel upozorňuje na nový album talentovanej hudobníčky. Vydá ho na jeseň a následne predstaví na slovenskom turné, ktoré odštartuje 21-ho septembra v Trenčíne. Vypočujte si veselý song „Smej sa“ a tešte sa spolu so Simou z krás sveta okolo nás!

Radosť zo života, vďačnosť a neskonalé šťastie! Nový singel Simy Martausove „Smej sa“ dokonale vyjadruje životnú filozofiu talentovanej hudobníčky, ktorá je skr-nasrkz pretkaná optimizmom.

S námetom som prišla potom, ako som dočítala jednu peknú knihu. V piesni som si urobila malý „test“. Predstavila som si miestnosť a prázdnu stoličku, na ktorú si sadlo moje ja. Keď som sa na seba pozrela z nadhľadu, povedala som si, že by som sa mohla usmievať a tešiť ešte viac. Už len toto rozhodnutie  ma naplnilo radosťou,“ vraví s úsmevom Sima Martausová.

Talentovaná Sima, ktorá takmer ihneď zaujala laickú aj odbornú verejnosť, vie, že život je krásny. Sima očarila publikum hneď svojím debutom. Fanúšikovia oceňujú jej bezprostrednosť a charizmu, čo Simu to napĺňa šťastím.

„Väčšinou zažívam šťastné obdobia, ale v tejto piesni si ešte viac uvedomujem, za čo všetko môžem byť vďačná,“ dodáva Sima Martausová. 

Pieseň „Smej sa“ je druhým singlom z pripravovaného albumu, ktorý mladá skladateľka a speváčka vydá na jeseň. Okrem ďalších krásnych piesní na ňom bude aj jedno veľké prekvapenie. Následne ho predstaví na slovenskom turné, ktoré odštartuje 21-ho septembra v Trenčíne.

„Piesne na album sú už nahrané, aktuálne sa venujeme   konečným úpravám. Album by mal vyjsť na jeseň, ale názov ešte vymyslený nemám, stále nad ním  premýšľam. Na turné predstavíme piesne z nového albumu a zahráme aj zopár piesní z predošlých albumov,“ uzatvára Sima Martausová.

Široká verejnosť aj odborná kritika ocenili v roku 2014 tvorbu Simy Maratausovej cenou Album roka a označili ju za Objav roka. Za CD „Dobrý deň, to som ja“ získala dokonca dvojplatinu. Sima očarila Richarda Müllera aj Tomáša Klusa, ktorí si ju ako hosťa pozvali na svoje koncerty. Sima a jej kapela v zložení Martin Gašpar – kontrabas, Igor Ajdži Sabo – bicie Maťko Zajko –  gitara, ukulele a mandolína, Pišta Lengyel – elektrická gitara a Martin Wittgruber – klávesy, a akordeón, sa na jeseň chystajú na dvojmesačné turné po Slovensku. Vstupenky zakúpite v sieti predpredaj.sk (http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/7097/sima-martausova–band-tour-2016 ) alebo v miestnych pokladniach. Aktuálne informácie nájdete aj na: www.simamartausova.sk alebo na funpage: https://www.facebook.com/pages/SimaMartausová/306953752770387?fref=ts.

SIMA Martausová & band TOUR 2016

21.9.   TRENČÍN – Piano club

22.9.   ŽILINA – Dom odborov

24.9.   RUŽOMBEROK – Kultúrny dom Andreja Hlinku

27.9.   LEVICE – CK Junior

28.9.   TRNAVA – Kino Hviezda

7.10.   BRATISLAVA + krst CD – Ateliér Babylon

23.10. NITRA – Nájomná jednotka 210

24.10. PRIEVIDZA – Kino Baník

25.10. MARTIN – Kino Strojár

26.10. NÁMESTOVO – Dom kultúry

27.10. DOLNÝ KUBÍN – MsKs

10.11.   ŽIAR NAD HRONOM – MsKC

19.11. POPRAD – Dom kultúry

20.11. KEŽMAROK – MsKS

21.11. BARDEJOV – Kino Žriedlo

22.11. PREŠOV – Kino Scala

23.11. KOŠICE – Historická radnica

24.11. MICHALOVCE – MsKS

26.11. LUČENEC – Synagóga

27.11. ZVOLEN – DK Podborová

28.11. BANSKÁ BYSTRICA  – Aula SZU

29.11. HLOHOVEC – Empírové divadlo

30.11. PIEŠŤANY – Kino Fontána

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Veronika Valúchová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky