Novinky

Nový singel POPELKA uvádza KVADRATURU ZÁCHRANNÉHO KRUHU – nový autorský album XINDLA X. Vyjde 23. septembra.

Aktuálny singel POPELKA anoncuje nový, v poradí piaty, autorsky štúdiový album XINDLA X s názvom KVADRATURA ZÁCHRANNÉHO KRUHU, ktorý vychádza 23. septembra u Universal Music.

Videoklip k nemu vytvoril výtvarník Ondřej Pfeiffer, autor všetkých Xindlových klipov z posledných dvoch rokov, medzi nimi boli i tie najúspešnejšie: V blbým věku, Barbína a Cudzinka v tvojej zemi – všetky s mnohými miliónovými počtami zhliadnutí.

Zatiaľ čo prví singel Na vodě z aktuálneho albumu sa držal na špičke hitparád cez pol roka, bol optimistickou a svižnou piesňou, v balade POPELKA sa XINDL X púšťa do pre neho nečakane vážnej polohy. „Pieseň i klip sú portrétom jednej stratenej existencie vo víre veľkomesta. Dievčatá, čo sa snažia presvedčiť svoje okolie i sami seba o tom, že život je jedna veľká party, aby maskovali vlastnú samotu. Verím, že mnoho dievčat a žien sa v tej piesni nájde,“ hovorí XINDL X.

Ako už názov albumu KVADRATURA ZÁCHRANNÉHO KRUHU napovedá, väčšinu piesni prepája pomyselná tematika vody. „Všetky piesne rozprávajú príbehy topiacich sa ľudí. Či už doslova alebo v prenesenom slova zmysle. Topiacich sa vo vode alebo vo vlastných problémoch rovnako neriešiteľných ako je kvadratúra kruhu,“ hovorí XINDL X.

Rovnako ako na predchádzajúcej multiplatinové doske Čecháček Made XINDL X využíva akustické nástroje a prirodzený zvuk svojej kapely presne tak, ako ho poznáme z koncertov. Na rozdiel od Čecháčka, ale KVADRATURA ZÁCHRANNÉHO KRUHU nie je koncepčný album. „Spájadlom medzi piesňami je iba motív topenia sa v problémoch. Inak som sa snažil, aby doska bola náladami i témami čo najpestrejšia,“ popisuje album Xindl X.

Album KVADRATURA ZÁCHRANNÉHO KRUHU produkoval Dalibor Cidlinský jr., rovnako ako predchádzajúce tri Xindlove albumy, a nahrali ich výhradne muzikanti z koncertnej kapely XINDLA X: Dalibor Cidlinský jr. (piano, banjo, mandolína, gitara), Jan Cidlinský (husle, basgitara, kontrabas), Lukáš Bundil (gitara), Milan Matoušek (gitara), Emil Valach (bicie) a samozrejme XINDL X (spev, gitara).

XINDL X

Pravidelne aktualizované nájdete na www.xindlx.cz a http://www.facebook.com/xindlxofficial

Xindla X môžete počuť pravidelne v jeho sobotnej rádiovej relácii Xindloviny na všetkých staniciach siete HIT rádií, https://www.youtube.com/user/Xindloviny.

zdroj: Johana Turnerová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky