Novinky

Nový klip od LAVAGANCE k úspešnému singlu GABRIEL Vás dostane! Pozrite si ukážku.

Skupina Lavagance, niekoľko rokov vnímaná ako špička slovenskej alternatívy, zažíva prelomové obdobie. Dôvodom je jej aktuálny singel Gabriel. Ten sa v týchto dňoch stal prvým trackom v histórii kapely, ktorý si našiel stabilné miesto nielen v alternatívnom éteri, ale i na vlnách najpočúvanejších komerčných rádií. Nevšedný singel sa dočká už o pár dní i svojej vizuálnej verzie. Kapela sľubuje, že fanúšikovia si prídu na svoje.

Skupine Lavagance sa podaril husársky kúsok. Dlhoroční miláčikovia alternatívneho publika pred pár dňami prerazili so svojou novinkou Gabriel na vlny najpočúvanejších slovenských rádií. Svojou špecifickou tvorbou tak najnovšie spestrujú mainstreamový hudobný éter. „Samozrejme, nás to teší,“ hovorí na margo noviniek frontman zoskupenia Marek Rakovický.  „Éter je predsa len jeden, a čím viac dobrej hudby sa z neho ozve, tým lepšie.“

Skladbu, ku ktorej majú členovia Lavagance obzvlášť silný srdcový vzťah, sa rozhodli prerozprávať  aj prostredníctvom videoklipu. Unikátny lyrický námet ich dvorného režiséra Branislava Špačeka, napokon vytvoril s ojedinelým songom dokonalú symbiózu. „Pieseň o princovi Gabrielovi nesie v sebe posolstvo nádeje a radosti,“ vysvetľuje autor skladby a líder kapely Marek Rakovický. „Je to príbeh dievčaťa, symbolu slobody a nádeje, ktoré si postupne pripravuje veci na výrobu veľkej hojdačky, ktorú si v jeden nádherný deň zavesí pod Starým Mostom, a začne sa hojdať nad Dunajom,“ prezrádza vzápätí unikátny, no technicky odvážny a náročný námet. K jeho realizácii si kapela prizvala talentovanú športovkyňu, majsterku sveta vo wakeboarding Katarínu Janečkovú.

http://youtu.be/pFfCgWxFbVE

Príbeh o anjelovi Gabrielovi dostal svoju vizuálnu podobu začiatkom leta. Štáb sa presúval z Divadla J.G. Tajovského vo Zvolene k bratislavskému Starému mostu až po ateliéry legendárnej továrne Cvernovka. Jednotlivé scény vznikali pod dohľadom Braňa Špačeka, ktorý pre Lavagance režíroval aj videoklipy See You in My Dreams, Orthodox Experience i megaúspešný Miles, ktorý bol zaradený do dennej rotácie MTV Europe a ocenený Aurelom ako Najlepší klip roka 2006. Ako režisér ozrejmuje, jednotlivé obrazy sa nesnažil spojiť súvislým dejom, ale skôr neobyčajnou atmosférou, pre Lavagance takou charakterickou. „Klip je pre mňa vždy o atmosfére. Nie je tam príbeh, len atmosféra. Ale keďže sú tam natočení živí ľudia v určitých situáciách, určite v ňom niekto môže vidieť príbeh. S tým počítam. A teším sa na to, čo tam ľudia budú vidieť.“ 

SONY DSC„S Braňom sa nám spolupracuje perfektne. Má dokonalý zmysel pre detail, a cez objektív vidí, čo je skryté pred väčšinou ľudí. Má aj silný zmysel pre humor – nádherná kombinácia. Ten deň, keď  s ním točíme klip, je pre nás sviatkom!“ opisuje kooperáciu s režisérom Marek Rakovický.  „Pripadá mi že sme sa museli stretnúť už v minulých životoch. Marek je ako brat, s Vincentom sa poznáme najdlhšie, Smasho je okrem priateľa aj kolega a máme kopu ďalších styčných bodov,“ pridáva svoje dojmy režisér Braňo Špaček. „Pri pesničke Gabriel mám pocit, akoby niekde na oblohe nezávisle od seba poletovali dve pierka. Jedno je kapela Lavagance a druhé som ja. Marek a Lavagance si cibria svoj cit pre pesničku, a v tom istom čase si ja leštím svoj filmársky jazyk. Na konci tieto dve pierka s ľahkosťou dosadnú spoločne na zem k sebe,“ dodáva na záver.

zdroj: Adriána Čahojová

foto: : Richard Kučera Guzmán

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky