NovinkyReportáže

Nový album od Billy Barman pokrstila v Košiciach fanúšička!

Očakávaný nový album Modrý jazyk od kapely Billy Barman sa stal realitou. Fanúšikovia sa tak už nejaký ten deň môžu radovať z čerstvých pesničiek, ktoré opäť priniesli nový vietor do našej hudobnej scény. S novým albumom chalani pripravili aj dva krsty, prvý v Bratislave, ktorý dokonca naživo prenášali cez internet. Ukrátené neostali ani Košice, ktoré oslávili spoločne so skupinou ich čerstvý prírastok.

Miestom činu sa stali Kasárne Kulturpark, ktoré v ich nových priestoroch privítali nemalé publikum. Rozprúdiť náladičku fanúšikov prišli ako predskokani kamaráti z Walter Schnitzelsson, čo sa im aj podarilo. Fanúšikom a nielen im venovali skoro každú jednu skladbu a dokázali, že okrem spevu to s gitarami jednoducho vedia.

1458838_10201097638578450_913743622_nPublikum sa vpredu celkom dobre bavilo, keďže dostalo od kapely slušnú dávku energie. Po krátkej pauze prišli na rad oslávenci, energicky naštartovaní, čo bolo vidieť už od prvých chvíľ. Kapela zahrala mnoho trackov z ich novinky Modrý jazyk, ktorá vyšla 26. novembra na značke Pavian records. Juraj Podmanický si zaspomínal aj na ich koncert v Kasárňach pred pár rokmi, kedy ešte neprešli rekonštrukciou, vtedajší ,, strašný zvuk ´´  však teraz vystriedala kvalitná technika. Tá dodala komornejšiemu priestoru príjemnú intenzitu zvuku a možno povedať, že dodala na energii vystúpenia. Nechýbal ani aktuálny rádiový singel Traja, ktorý naštartoval poriadnu odozvu v publiku:

K samotnému aktu krstu si chalani z Billy Barman pozvali náhodne vybranú fanúšičku. Najviac šťastia mala Janka, rodáčka z Košíc, ktorá pokrstila nový album bozkom. Kapela jej potom album venovala. Koncert pokračoval vo výbornej atmosfére, v ktorej odzneli aj známejšie nahrávky z ich predchádzajúcich albumov. Pri skladbe Cigánska sa pod pódiom strhla nefalšovaná veselica, tancovalo sa asi všade. Juraj počas skladby dokonca skočil z pódia medzi fanúšikov, čo hneď využili na fotenie. Juraj neskôr fanúšikom prezradil, že na koncert sa chystal prísť aj Tomáš Haffner, no kvôli úrazu nohy mu to žiaľ nevyšlo, v skladbe ho zastúpil bubeník a treba povedať, že to bolo tiež fajn.

1476954_10201097627858182_1731922399_nNeskôr boli na programe v bar stagei DJ Yanko Kral a DJ Ony, tí sa postarali o afterpárty.

Modrý jazyk je teda úspešne vydaný aj pokrstený, ostáva už len popriať veľa úspechov na koncertoch, či hraní aj v iných v rádiách, okrem jedného. Určite by osviežili playlist nejednej stanice, zároveň však potešili uši unavených poslucháčov z nekonečných rotácií zahraničných ,,hitov´´.

Autor & foto & video: Martin Laškovský

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky