Novinky

Nový album Lucie Šoralovej pokrstil Richard Müller!

Vzácni hostia, nádherný šansónový koncert a plný legendárny klub „Véčko“! Tak to vyzeralo na krste nového albumu Lucie Šoralovej. Šarmantná Lucia zhudobnila básne českého textára Michala Horáčka a výsledkom je spoločný album „O lásce, cti a kuráži“. Novinku pokrstil spevák, skladateľ a šansoniér Richard Müller.  

Legendárny klub „Véčko“ v Dome umenia v Bratislave zažil pravý šansónový krst. Album „O lásce, cti a kuráži“ uvádzala do života speváčka Lucia Šoralová. Česká kritika ju vďaka vydanej novinke označila za „pokračovateľku Hany Hegerovej“!

„Toto cédečko je pre mňa takým malým zázrakom. Vzniklo úplne náhodou. Písala som skladby na český kalendár, kde dal Michal Horáček k dispozícii 70 villonských balád. Ja som si z nich vybrala desať, ktoré mi najviac sedia. Najkrajšie básne od najlepšieho českého textára! To je sen, čo sa stane raz za život!“ Nadšene opisuje Lucia Šoralová.

Bratislavský krst si nenechal ujsť ani samotný textár Michal Horáček, ktorý rád spolupracuje so slovenskými interpretmi.

 „Proces vzniku albumu bol veľmi dlhý. V Lucii Šoralovej sa zrodila nielen interpretka, ale najmä skladateľka. V Lucii Šoralovej vidím budúcnosť šansónu. Jej skladateľské schopnosti ma prekvapili. Česká kritika album vychválila tak, ako žiadny iný album, na ktorom som sa podieľal za celý svoj život!“  Chválil Luciu textár Michal Horáček.

Hosťom na novinke je Petr Hapka, s ktorým si Lucia zaspievala duet „Nachytaná v nedbalkách“. Československý šansónový album pokrstil spevák, skladateľ a šansoniér Richard Müller.

„Ja som nepočítal s tým, že Lucka je schopná odinterpretovať a zložiť takýto album. O to väčšiu radosť som mal, keď som si ho vypočul. Krstného otca som nerobil roky, nemám totiž rád túto funkciu. Ale v prípade tohto albumu som to rád urobil, pretože je naozaj výnimočný.“ Úprimne povedal Richard Müller.

Vydavateľom albumu „O lásce, cti a kuráži“ je Luciin partner a skladateľ Ondřej Soukup. Ten Lucii Šoralovej a Michalovi Horáčkovi priamo na krste odovzdal Zlatú platňu za predaj tisíc nosičov.

„Som strašne šťastný, že som mohol vydať tento album. Vedel som, že je dobrý, neštandardný až prelomový. Ale tak dobré kritiky a úžasné ohlasy som nečakal. Veľmi jej to prajem…“ S radosťou dodal Ondřej Soukup.

Horáčkove texty interpretuje Lucia nesmierne presvedčivo. Pomáha jej nielen výborný hlas, ale aj hudobná prepracovanosť každej skladby. Dokázala to koncertom priamo na krste. Asistovala jej pri tom skupina La Alma v zložení Aleš Háva – piáno, Matěj Černý kontrabas a Michal Mihok – akordeón.

Výnimočný prejav Lucie Šoralovej patrí na česko-slovenskú hudobnú scénu už niekoľko rokov. Účinkovala v muzikáloch Vlasy, Krysař, Dracula, Hamlet, Johanka z Arku, Rocky Horror Show, Miss Saigon, Tajemství, Golem či KudyKam, a na divadelných projektoch spolupracovala s Danielom Landom, Milanom Markovičom či Michalom Horáčkom. Šarmantná Lucia odohrala množstvo koncertov,  hosťovala na turné jedinečného speváka Richarda Müllera i legendárnej skupiny Elán.

zdroj: Nora Krchňáková

foto: René Miko

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky