Novinky

Nový album Kataríny Knechtovej vychádza 13. februára

V polovici februára sa na trhu objaví dlho očakávaný album Katky Knechtovej nazvaný Tajomstvá. Nahrala ho spolu s dlhoročným spolupracovníkom, producentom a bubeníkom skupiny Depeche Mode Christianom Eignerom.

Už v minulom roku ponúkla Katarína fanúšikom prvú ochutnávku v podobe skladby Zopár slov, jej celkom novým singlom je pesnička Zmier svetlo s tmou. „Vybrala som ju po dlhých úvahách. Hlavne po tom, čo sa tak veľa hovorilo o očakávanom depešáckom zvuku nových skladieb,“ vysvetľuje. „Rozprávala som sa o tom aj s Christianom a zhodli sme sa práve na piesni Zmier svetlo s tmou, patrí totiž aj medzi jeho obľúbené.“ Podľa Katky väčšina ľudí očakáva od jej nového repertoáru „Depeche Mode v sukni“, no to nebol jej cieľ.

Aj novinka Zmier svetlo s tmou je skôr romantickým valčíkom, no unikátna nahrávka sa podarila práve preto, že pri práci sa stretla slovenská pesničkárka s milovníkom alternatívnej hudby. „Christian rád ulietava až do démonických sfér, mňa naopak zaujíma hlavne melódia. Nechcem, aby bola potlačená aranžmánmi. Občas sme sa kvôli tomu pochytili aj v štúdiu,“ prezrádza podrobnosti práce s vychyteným producentom Katarína. „Vyšiel z toho kompromis a aj Christian si napokon pochvaľoval, že sa vrátil k veciam, na ktoré už takmer zabudol. Dokonca skonštatoval, že pesničku Zmier svetlo s tmou si určite rád pustí aj o dvadsať rokov.“

K novému singlu nakrúti Katka už v najbližších týždňoch aj videoklip. Album Tajomstvá, ktorý vznikol vďaka podpore produkčnej spoločnosti B4P, pokrstí nielen v Bratislave a Prahe, ale chystá jeho uvedenie na trh aj v Londýne a Berlíne. Pôvodne prisľúbenú účasť na slovenskom krste musel Christian Eigner odriecť, jeho materská skupina Depeche Mode sa totiž nečakane pustila do nahrávania nových pesničiek v americkej Santa Barbare.

zdroj: Eva Bacigalová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky