Novinky

Nový album chystá Karel Gott, Lenka Dusilová, Pavel Šporcl, Václav Neckář i ďalšie osobnosti

Jeseň už pomaly klope na dvere a to pre všetkých fanúšikov dobrej hudby značí hneď niekoľko dôvodov na radosť. Vydavateľstvo Supraphon má totiž v ponuke bezmála dvadsiatku nových titulov, ktoré svojou variabilitou zaujmú nielen priaznivcov popu či klasiky, ale aj hovoreného slova. Poďme si na blížiace sa hudobné tromfy tejto jesene posvietiť trochu bližšie.

Farebná jeseň v Supraphone

Prvý septembrový týždeň bude patriť bilančnému dvojalbumu Heleny Vondráčkovej, vydanému pri príležitosti jej päťdesiatročného jubilea v hudobnom biznise. Ten, okrem kompilácie pozostávajúcej z najznámejších nahrávok „Best of the best“, bude obsahovať i jednu úplne novú skladbu.

O týždeň neskôr sa môžu fanúšikovia poriadnej „divočiny“ tešiť na hudobnú novinku z dielne sedemčlenného ansámblu Poletíme?, ktorý je považovaný za jednu z najlepších koncertných kapiel súčasnosti. O tom, že zoskupenie neostalo nič dlžné svojej divokej povesti, svedčí i samotný názov štúdiovej nahrávky „Turbošansón“.

Druhá polovica septembra odštartuje vo veľkom štýle, keďže sa bude niesť v duchu nového albumu tohtoročného jubilanta – speváka Karla Gotta. Na samotnom repertoári sa pritom podieľala celá plejáda jeho hviezdnych muzikantských kolegov, takže sa rozhodne je na čo tešiť.

Koniec mesiaca určite poteší priaznivcov Pavla Šporcla. Tento populárny huslista predstaví album „Gipsy Fire“, inšpirovaný cigánskymi melódiami, ktoré nahral so svojou dvornou kapelou Gipsy Way ensemble. Na svoje si prídu aj fanúšikovia Luboša Pospíšila a kapely 5P. Tí nadviažu na predchádzajúce úspešné turné Chutnáš po cizím ovocí a hity Lenky Dusilovej. Speváčka momentálne pracuje na dokončení spoluautorskej dosky s obľúbenou kapelou Baromantika, na ktorej hosťujú také zvučné mená, akými sú Dan Bárta či David Koller.

LenkaDusilova_studioŽivé albumy a novinky domácich legiend

Na prelome septembra a októbra sa svojho hudobného dielka dočká i skupina Wabi a Ďáblovo stádo. Ich „Příběhy písní“ s niekoľkými atraktívnymi hosťami a celkovo troma kompletmi CD + DVD, sú zárukou neopakovateľného hudobného zážitku. Prvý komplet poslucháčom ponúkne záznam minuloročného koncertu k pätnástym narodeninám búrlivákov zoskupenia Škwor z pražskej Incheba Areny. Druhý komplet, na ktorom Supraphon spolupracuje s TV Óčko, prinesie záznam akustického koncertu kapely Divokej Bill. Ten vznikol minulý rok na jeseň v rámci edície G2 Acoustic Stage. Tretie pripravované CD +DVD zas dôkladne zmapuje koncert Karel Kryl 70, ktorý na jar usporiadal Český rozhlas v spolupráci so Suprahonom v pražskej Lucerne. Songy legendárneho pesničkára tu zaspievali hudobné esá ako Tomáš Klus, Aneta Langerová, Michal Hrůza, Xindl X a Divokej Bill. Už teraz vám môžeme prezradiť, že ešte pred koncom roka Supraphon prinesie taktiež výpravný komplet tohto legendárneho muzikanta nazvaný Krylogie.

Legendy ožili

Supraphon nezabúda ani na legendy domácej hudobnej scény a ich nové albumy. Presne po roku sa s novou štúdiovou nahrávkou prihlási skupina Olympic. Podľa avizovaných informácií práve ten nadväzuje na minuloročný opus Souhvězdí šílenců albumom „Souhvězdí drsňáků“. Na predvianočnú nôtu poslucháčov pred záverom roka naladí Václav Neckář so svojim vôbec prvým vianočným albumom. Na ňom sa autorsky a producentsky podieľala pestrá škála domácej hudobnej špičky, ktorá sľubuje skvelú zábavu a príjemnú hudobnú atmosféru v jednom.

Jubilejná a edícia a distribúcia

V septembri bude najväčšie české hudobné vydavateľstvo pokračovať vo vydávaní jubilejných edícii najvýznamnejších českých rockových albumov. Tentokrát pôjde o špeciálnu reedíciu legendárnej nahrávky Michala Prokopa a jeho skupiny Framus 5 Kolej Yesterday. Tá môže aj po tridsiatich rokoch od čias nahrávania zaujať poslucháčov nielen na CD s bonusovým DVD, ale i na LP platni. Samozrejmosťou bude výpravný booklet a zvukový remastering vybraných piesní.

Zabúdať netreba ani na dôležitú úlohu Supraphonu čoby dôležitého distribútora nahrávok tretích strán. Pod ochranné krídla vydavateľstva sa po albumoch Dana Bárty (Maratonika) a Radůzy (Gaia) dostanú i očakávané novinky kapiel Zrní (Následuj kojota) a Mig 21 (ALBUM).

zdroj: Supraphon

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky