NovinkyKam na koncert?

Novodobá Edith Piaf, francúzska speváčka ZAZ vystúpi po prvýkrát v Bratislave!

Slovensko zažije dokonalú hudobnú lahôdku! 28. novembra 2014 vystúpi v Bratislavskej HANT Aréne na Pasienkoch francúzska speváčka Isabelle Geffroy, ktorá používa pseudonym ZAZ. Mladá pesničkárka je jednou z najväčších európskych hudobných senzácií posledných rokov. ZAZ precestovala celý svet, ktorý o nej hovorí ako o novodobej Edith Piaf. Vstupenky na koncert ZAZ sú od dnes dostupné na www.drhorak.sk, v predajni Dr. Horák na Medenej ulici 19 v Bratislave a v predajnej sieti Ticketportal.

ZAZ očarila svet pesničkami, v ktorých sa snúbi tradícia cigánskeho jazzu, francúzskeho šansónu, melodického popu, swingu, pouličného šramlu s príchuťou latinčiny a flamenca. ZAZ, vlastným menom Isabelle Geffroy, nie je rebelka, nevyšla z punku alebo rocku, má v sebe ale zdravú dávku sociálneho cítenia z pohľadu niekoho, kto si v Paríži zarábal na uliciach a súčasnú popularitu si na koncertoch tvrdo odpracoval. A čo sa skrýva pod prezývkou ZAZ?

“Znie mi to ako Zorro. Prišlo mi to praktické a ľahšie zapamätateľné ako Isabelle.” Vysvetľuje ZAZ.

ZAZ spieva odmalička, študovala na hudobnej škole a obdivuje Boba Marleyho, Ellu Fitzgerald a Bobby McFerrina. Od roku 2001 prešla rôznymi bluesovými a jazzovými kapelami, s ktorými vystupovala v nočnom bare v marockej Casablance, Baskicku, Japonsku, Kolumbii, v mínus 30-tich stupňoch na Sibíri aj v horúčavách u egyptských pyramíd. Spievala vlastné pesničky, ale aj to najlepšie od Edith Piaf, Serge Gainsbourga, Charlesa Aznavoura, z latin jazzu alebo amerického blues. V roku 2006 sa vrátila do Paríža a tri roky na to vyhrala v natrieskanej Olympii spevácku súťaž mladých talentov. Potom s producentom Kerredine Soltanim nahrala v roku 2010 debutový album s jednoduchým názvom ZAZ. Väčšinu skladieb zložila sama, s niektorými prispel francúzsky pesničkár Raphael Haroche. Predalo sa ho takmer dva milióny a ZAZ sa stala miláčikom Francúzska. S novým albumom Recto Verso znova triumfuje. Podmanila si s ním publikum aj kritiku. A 28. novembra 2014 v bratislavskej HANT Aréne na Pasienkoch si po prvýkrát podmaní aj Slovensko. Vstupenky na koncert ZAZ sú od dnes dostupné na www.drhorak.sk, v predajni Dr. Horak na Medenej ulici 19 v Bratislave a v predajnej sieti Ticketportal. Prvých 500 kusov na státie je v akciovej cene 25 eur. Organizátor však bude cenu postupne zvyšovať.

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Te Yann Orhan

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky