Novinky

Novinku od Lavagance remixoval DJ Lurex

Marka Rakovického zo skupiny Lavagance vyhľadáva čoraz viac interpretov predovšetkým vďaka jeho producentským kvalitám, no tentoraz sa karta obrátila. Svoj aktuálny singel Make Me Smile si Lavagance nechali remixovať skúseným Janom Tlamkom, tentoraz ukrytým za značkou DJ Lurex.

DJ Lurex je len jeden z jeho mnohých umeleckých pseudonymov, ktorý používa v závislosti od toho, akej tvorbe sa práve venuje. Ako DJTproject aj spolu s Julom Janotom z Martina nahrali už pred siedmimi rokmi album Prior, jeden z vôbec prvých albumov elektronickej hudby, ktoré na Slovensku vznikli. Propagovať ho bol vtedy na turné aj po nemeckých kluboch a remix na rovnomenný track robil DJ Agent z vydavateľstiev Cocoon a Desolat. Pod hlavičkou DJTproject vytvorili aj unikátnu skladbu Mám na účte prostriedky s hosťujúcim Mariánom Čekovským a neskôr remixovali pre skupinu Funkiez pesničku Kráľ diskoték.

Ako DJ Tlama hrá v kluboch po celom Slovensku už takmer štvrťstoročie, pred dvoma rokmi však musel vo svojich cestách a hudobných aktivitách spraviť dlhú, vynútenú prestávku. „Pred vlastným domom ma zrazil opitý šofér, išiel 130 tam, kde bola prikázaná päťdesiatka. Mal som množstvo zranení, lekári ma museli vyslovene znova poskladať a zošraubovať,“ spomína na obdobie, keď to vyzeralo, že sa za mixážny pult možno už ani nepostaví.

https://www.youtube.com/watch?v=kNXlDVbERYg

Po dlhej a náročnej rehabilitácii sa však s o to väčšou vášňou k hudbe vrátil, pozvánky na hranie dostal dokonca až z Kambodže či Thajska a založil si ďalší „vedľajší projekt“, skupinu Biomin H. „Je to čisto štúdiová skupina zameraná na tanečnú hudbu, no darí sa jej. V októbri vydalo naše EP nazvané Ace Of Base mexické vydavateľstvo Desperadoz Records,“ teší sa z aktuálnych úspechov Ján Tlamka.

Medzi ne patrí aj remix novinky Make Me Smile od skupiny Lavagance. „Zmixoval som ho ako DJ Lurex, to je moje ďalšie umelecké meno, keď vo flitrovanej košeli a s afro parochňou na hlave hrávam funky a disko. Tak ma spoznal aj Marek Rakovický na festivale Heat Connector v Nižnej Boci, zapáčilo sa mu to a poprosil ma, aby som dal podobný tanečný sound pesničke Make Me Smile.“ Novinka od Lavagance dostala vďaka DJovi Lurexovi naozaj svieži diskofunky rytmus.

zdroj: Eva Bacigalová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky