Novinky

Nové CD Petra Lipu vyjde pod rakúskou stanicou ORF

V stredu pokrstí slovenský jazzman Peter Lipa svoje nové CD Live in Bad Ischl v slovenskom inštitúte o Viedni. Na tomto CD sa nachádza asi 50 minútový výber z  vyše dvojhodinového koncertu. Album vychádza pod hlavičkou rakúskej stanice ORF, ku ktorej má spevák viac ako blízky vzťah.

„Keď som ako 40 ročný spevák dostal doma šancu nahrať vlastnú platňu, bolo mojou najväčšou túžbou dostať ju do vysielania ORF, ktorý sme vtedy  v Bratislave za železnou oponou všetci počúvali. Nakoniec sa to podarilo zásluhou Pavla Polanského a moja satisfakcia bola obrovská. Dnes mám to šťastie, že mi táto – vtedy vzdialená a vytúžená – inštitúcia vydáva moje vlastné CD. Preto ďakujem všetkým, ktorí sa o to zaslúžilí. Menovite  sú to Emilian Tantana , Herbert Uhlir, Eva Maria Quatember a ďalší zamestnanci ORF, ktorí sa na nahrávke a jej postprodukcii podieľali. Ďakujem aj priaznivcom mojej hudby z Bad Ischl a mojim spoluhráčom,“ vysvetľuje spevák Peter Lipa.

Hudba pre Petra Lipu znamená mnoho vo viacerých ohľadoch. Nechýba medzi nimi chuť cestovať ani povestné vzrušenie, keď spevák stojí na pódiu pred svojimi fanúšikmi. „Cestovanie je spojené s hudbou a priznám sa, že to je aj jeden z dôvodov, prečo som sa hudbe začal venovať. Zakaždým, keď vyrážame za našim publikom, cítim aj zvedavosť, čo ma čaká. A keď ideme do zahraničia, je tá zvedavosť dvojnásobná. Toto napäté očakávanie je tiež dôvod, prečo som pri hudbe ostal. Mám rád výzvy, predviesť pred novým publikom svoju hudbu a dokázať, že spoločné chvíle, ktoré strávime na koncerte, boli príjemné pre obe strany,“ vyznáva sa slovenský jazzman P. Lipa.
Peter Lipa – Live in Bad Ischl:

1. On The Sunny Side Of The Street (J. McHugh / D. Fields) – 6:41
2. Water In My Shoes – (P. Lipa / P. Lipa jr. / Ch. Weber) – 7:35
3. Romantika – (P. Lipa / P. Lipa jr./ M. Lasica) – 5:22
4. All I Got To Do – (J. Lennon / P. McCartney) – 8:41
5. A Bag of Gifts – (P. Lipa / P. Kollar) – 8:36
6. Tíško a kradmo – (P. Lipa / P. Lipa jr. / M. Lasica) – 6:21
7. Just A Two Of Us – (G. Washington jr. / B. Withers) – 6:14
8. This Masquerade – (L. Russell) – 6:05

CD si môžete objednať na: www.shop.orf.at

Zostava:

Peter Lipa – spev
Michal Šimko – basgitara
Robo Rist – bicie, perkusie
Michal Žáček – saxofón, flauta
Peter Lipa jr. – klávesy

Produkcia: Herbert Uhlir, Nahrávka: Hubert Hawel
Dátum a miesto vzniku: 27. jún 2008, Bad Ischl

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky