Novinky

Nová skladba Mira Žbirku prišla z Londýna – priamo z Abbey Road.

Slovenská legenda Miro Žbirka si plní sny ďalej. Po nahrávaní samostatných skladieb v legendárnom štúdiu Abbey Road v Londýne sa pomaly prepracoval k nahrávaniu celého albumu. Je kompletne vytvorený a sprodukovaný v legendárnom šúdiu. Dvojalbum má názov MIRO a výjde na jeseň.

„Prvá nahrávka v Abbey Road, to bol narodeninový darček od mojej ženy. Tam som sa stretol s producentom Robom Cassom a jeho tímom. Od vtedy už uplynuli takmer tri roky a z nás sa za ten čas stali priatelia. Bola tam neuveriteľná atmosféra. Rob vytvoril naozaj skvelý tím muzikantov. Na bicie hral Frank Tontoh, bývalý bubeník Amy Winehouse. Gitary nahral Pearse MacIntyre, skvelý gitarista, s ktorým spolupracujem už od môjho prvého nahrávania v Abbey Road. Na albume bude aj jedna skladba, na ktorej sa podieľal legendárny klávesák Manfred Mann,“ prezradil zatiaľ iba pár detailov o novom albume Miro Žbirka.

Studio 2 celok_webPrvou lastovičkou z práve dokončeného nového dvojalbumu MIRO je pesnička Prišla z Londýna.

„Táto pieseň je dobrým príkladom toho, ako to v Abbey Road chodilo, keď sme nahrávali. Je jediná z tých, ktoré sú aj v slovenčine a ozve sa v nej kúsok angličtiny. Tvorí taký most medzi anglickými a slovenskými pesničkami dvojalbumu. Ona naozaj prišla z Londýna. Otextoval som si ju sám. Anglický text Girl In The Middle napísal poet a textár legendárnych Cream Pete Brown. Keď počúvam obidve verzie, zisťujem, že je zaujímavé, že tá istá pieseň môže mať rôzne texty, posunutý význam… Napriek tomu, že som na scéne už celkom dlho, toto je pre mňa úplne nová skúsenosť…“ objasnil vznik pesničky Miro Žbirka.

Abbey Road je v hlavnej úlohe aj v lyric videu k pesničke Prišla z Londýna. Zachytáva bežných pár minút na tomto legendárnom mieste a dej v ňom vytvárajú návštevníci, ktorý sa denne prichádzajú odfotiť na Beatlesom preslávený priechod pre chodcov.

Nový dvojalbum MIRO výjde na prelome septembra a októbra vo vydavateľstve Universal Music nielen ako CD, ale aj dvojvinyle. Aktualizované info na: www.zbirka.cz a http://www.facebook.com/MiroZbirka

zdroj: Rado Mešša/Johana Turner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky