Novinky

Nová RODINA skupiny IMT SMILE

Skupina IMT SMILE má novú RODINU. Presne tak sa totiž volá nový, dlhoočakávaný album úspešnej skupiny. Táslerovci svoj deviaty hudobný počin nahrali v rodinnej atmosfére. Jeden z textov napísala dokonca manželka frontmana  Ivana Táslera! 

Horúca novinka IMT SMILE „RODINA“ obsahuje 11 skladieb. Táslerovci album nahrávali od augusta 2010 do konca roku 2011.

„Je to doteraz najdlhšie nahrávané CD skupiny IMT SMILE. Nahrávali sme v Bratislave v našom štúdiu Valec. Jednu  pieseň sme nahrali v Londýne. Spev k skladbe VEĽA LÁSKY som naspieval v Austrálii.“ Opisuje líder Ivan Tásler.

Autorom hudby na albume je Ivan Tásler. V štyroch piesňach mu asistovali kolegovia z IMT SMILE –  Miro Tásler, Lukáš Kolivoška, Peter Bič a Dano Šoltís. Texty si zobrali na starosť Vlado Krausz a Lukáš Duchovič. Autorom textu k skladbe VEĽA LÁSKY, ktorá už znie v slovenskom éteri, je Ivan Tásler. Ďalším singlom z nového albumu a zároveň jednou z najhranejších piesní v slovenských rádiách je pieseň VIAC, kde sa textársky po prvýkrát prejavila Anna Tásler-Onderková. Ivan Tásler  to komentuje:

„Text napísala moja manželka. Je to veľmi prirodzené,  spieva sa mi to, ako keby som si to napísal sám…“

Možno preto nesie nový album názov „RODINA“.

„Názov RODINA súvisí s rôznymi súkromnými zmenami. Traja členovia  kapely sa oženili, dvom sa narodili deti… Texty, ktoré spievam majú v istom zmysle rodinnú atmosféru.  Skrátka mi napadlo, že CD sa bude volať RODINA…“ S úsmevom prezrádza Ivan Tásler.

Fanúšikovia nájdu na novom CD aj 15 rokov starú skladbu VŔBA. IMT SMILE ju nanovo nahrali spolu so speváčkou Katarínou Knechtovou. Okrem toho sa môžu tešiť aj na bonus v podobe coververzie skladby Matka od skupiny Tublatanka.

Nový album „RODINA“ predstaví skupina IMT SMILE aj na turné. Fanúšikovia sa môžu tešiť na 10 koncertov po celom Slovensku a na jeden v Prahe. Lístky sa dajú kúpiť v sieti ticketportal.

IMT Smile na jar vystúpia v týchto mestách:

26.4.2012 – Košice – Infinity aréna, Čechomor
27.4.2012 – Bardejov – Športová hala, Čechomor
28.4.2012 – Michalovce – Športová hala
01.5.2012 – Bratislava – Stará tržnica, Čechomor
04.5.2012 – Banská Bystrica – Hala Štiavničky
05.5.2012 – Nové Zámky – Hala Milénium
11.5.2012 – Trenčín – Piano club
12.5.2012 – Žilina – Holiday Inn
15.5.2012 – Praha – Lucerna
22.6.2012 – Prešov – Amfiteáter, Dobrý Festival, hosť Richard Müller

zdroj: Nora Krchňáková
foto: Vlado Kuric

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky