Novinky

NOCONTROL prichádzajú s neobvyklým videoklipom. Príbeh stvárnili pomocou tanca!

Po videoklipovom debute TÁ PRAVÁ prichadzajú NoControl s novinkou RANY NA DUŠI. Príbeh, ktorý sa v klipe odohráva sa však rozhodli znázorniť pre metal veľmi netradičnou formou.

Rovnako, ako v prípade prvého klipu si pre spoluprácu vybrali režiséra Laca Rychtarika, ktorý bol aj autorom nápadu spojenia tanca s týmto štýlom hudby. ”Keď sme prvý krát počuli Lacovu predstavu, nevedeli sme čo si o tom myslieť. Spojenie scénického tanca a metalovej hudby znelo, ako veľký úlet a chcelo to dosť veľkú dávku predstavivosti. No z predchádzajúcich spoluprác s Lacom sme už vedeli, že sa mu oplatí dôverovať nech už jeho predstava pôsobí akokoľvek šialene.” Hovorí gitarista Jano Malovec.

Prvý problém nastal v zápätí a tým bol výber tanečníkov, ktorí by boli schopní tento príbeh stvárniť podľa predstáv režiséra. Nápadu sa však len tak ľahko vzdať nechceli. Keďže metalová hudba a scénický tanec na seba príliš často nenarážajú, chalani vôbec netušili na koho sa obrátiť. Keď sa však už naozaj zdalo, že od nápadu budú musieť upustiť prišla záchrana v osobe špičkového slovenkého choreografa Miňa Kereša.

Spevák VlaTko Kucharovič: ”Reakcia Miňa Kereša na tento nápad bola úžasná. Nakontaktoval nás na choreografku Barboru Janákovú, ktorá presne pochopila náš zámer. Choreografiou a výberom tanečníkov prekonala aj naše najodvážnejšie očakávania. Ako Barbora, tak aj všetci tanečníci odviedli kus profesionálnej, poctivej a pôsobivej práce. Bola to pre nás radosť s nimi pracovať.”

Zaujímavosťou je, že tanečníci vo väčšine sekvencií tancovali na úplne inú hudbu než je skladba od NoControl, aby bola emócia čo najpresnejšie vystihnutá. Príbeh je v podstate jednoduchý. Osamelý človek nachádza lásku, no zlo týchto ľudí od seba trhá až ich nakoniec rozdelí. Ako hovorí samotná kapela – je mnoho ľudí, ktorí sa ľúbia no okolnosti im nie vždy dovolia spolu byť, preto sa snáď mnohí v tomto príbehu nájdu. Zlo (čierni tanečníci) je v tomto klipe znázornené abstraktne a každý si tam ľahko dosadí to čo sa dotklo práve jeho.

Viac info na:

FB NoControl:

https://www.facebook.com/nocontrol.sk/

IG NoControl:

https://www.instagram.com/nocontrol.sk/

Redakciu informoval Pavol Dráb -Randal Records

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky