NovinkyKam na koncert?

Nocadeň oslávia pätnáste výročie veľkolepým žúrom v divadle

Košická kapela Nocadeň sa na hudobnej scéne pohybuje pätnásť rokov a toto výročie sa jej členovia rozhodli osláviť, spolu s fanúšikmi, 1. mája v Štátnom divadle v Košiciach. S týmto nápadom prišiel spevák Rasťo Kopina. Interiér divadla je podľa neho nielen najreprezentatívnejším priestorom v širokom okolí, ale zároveň spĺňa kritéria pre koncert nesúci so sebou posolstvo, podľa ktorého je život hrou a všetci sme iba hercami. „Ak by sme neoslavovali 15. výročie, pokojne by mottom tohto koncertu mohlo byť: Život je hra! My sami sme rozpútali obrovskú hru, pričom na začiatku sme možno ani netušili, čo všetko nás čaká, ale napriek tomu ideme odhodlane za našim cieľom,“ doplnil bubeník Peter Gufrovič.

Koncert chcú Nocadeň venovať fanúšikom ako darček za pätnásť rokov podpory. Počas hodiny a pol odznejú najväčšie hity a zároveň sú v podobe prekvapení pripravené skladby, ktoré sa dočkajú koncertnej premiéry. Mimoriadnou dominantou rockového žúru bude na slovenské pomery nadštandardná kombinácia zvukovej a svetelnej techniky. „Chceme, aby ľudia, ktorí prídu do divadla, spočiatku neverili, že sú na koncerte slovenskej skupiny. Vždy sme mali ideu robiť hudbu, ktorá by mala väčší presah, len s tým rozdielom, že spievame v rodnej reči,“ vysvetľoval Rasťo Kopina.

P. Gufrovič sa zaručil, že Nocadeň sa predstavia ako rocková kapela s priamym ťahom pod kožu fanúšikov. Hoci nechcel vyložiť všetky karty na stôl, garancie, že nikto bez prekvapenia z divadla neodíde, označil za nespochybniteľné. „Ku koncertu pristupujeme na dvesto percent a všetko pripravujeme tak, ako najlepšie vieme. Chceme, aby koncert bavil nás, aby bavil ľudí a aby sme aj po rokoch mohli na túto spoločnú oslavu s fanúšikmi spomínať, ako na žúr, ktorým sme sa odmenili navzájom,“ zdôraznil P. Gufrovič.

Nocadeň neboli nikdy zostavou, ktorá by na pódiu trpela deficitom energie. Počas príprav na koncert v košickom Štátnom divadle však túto svoju charakteristickú črtu jej členovia ešte znásobujú. Pripomíname, že explózia ich nasadenia a odhodlania rozbúriť stojaté vody je naplánovaná na prvý májový deň… „Za roky strávené v tejto branži sme sa naučili byť nad vecou. Kedysi sme všetko prežívali viac, ako sa patrí, ale teraz to berieme ako hru a práve to, že sa neberieme dramaticky vážne, nám dodáva novú silu,“ vysvetľoval Rasťo Kopina.

text: Imrich Makó
foto: archív

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky