NovinkyReportáže

NO NAME SA POČAS DERMACOL ACUSTIC TOUR DOTKLI SŔDC FANÚŠIKOV!

V piatok 8.3.2019 sa v Spoločenskom pavilóne v Košiciach predstavila známa kapela No NAME so svojím Dermacol Acustic tour 2019. O koncert bol na domácej pôde veľký záujem, čo spôsobilo, že sa lístky sa vypredali veľmi rýchlo. Legendu domácej scény si prišli vychutnať rôzne vekové kategórie.

Obľúbenú kapelu, ktorá vznikla 26. Augusta 1996 v Košiciach, založili Viliam Gutray a traja bratia Timkovci – Igor, Roman a Ivan. V minulosti hral na klavíri dokonca aj Marián Čekovský, neskôr ho nahradil Zoli Sallai. O pár rokov neskôr prišiel do kapely aj najmladší z bratov Timkovcov – Dušan. Aj on už v nej má svoju stabilnú pozíciu.

Ako sme si mohli všimnúť v posledných rokoch,  viacerí speváci či kapely (Katka Knechtová, Adam Ďurica, Desmod či Gladiátor) svoju produkciu aranžujú aj do akustickej podoby, čím žnú úspechy nielen u fanúšikov. Na tento obľúbený trend stavili aj chalani z NO NAME.  Fanúšikovia si pri vstupe do haly mohli hneď všimnúť vkusne osvietené pódium. Taktiež bolo novinkou v danom priestore aj netradičné sedenie, na celú šírku pavilónu, aby každý videl na pódium a cítil sa viac v blízkosti kapely. Pravdepodobným dôvodom bol práve veľký záujem o vstupenky a predsa len aj limitovaná kapacita.

No name davPostupným príchodom členov kapely dostalo vystúpenie dynamiku už od prvých chvíľ.  Igor Timko jasne ukázal, že v Košiciach je jednoducho doma, a tým si hneď si získal celé publikum. Vtipom nešetril najmä v čase medzi piesňami.  NO NAME zahrali známe pesničky ako Život, Sľuby alebo Ďakujem, že si. Výnimočnú atmosféru dodal večeru aj fakt,  že po toľkých rokoch celej kariéry ešte kapela nevystupovala v rodnom meste počas Medzinárodného Dňa Žien.  Na pódium prišlo aj sláčikové kvarteto FANTASTIC 4. Ich spolupráca fanúšikom miestami vyrážala dych. Sláčikové kvarteto prinieslo piesňam istú energiu, ktorou potešili každú vekovú generáciu. „Kto dokáže“ bola pieseň, ktorá skutočne vynikla v spojení NO NAME a FANTASTIC 4 a veru, bola to slasť pre uši. Na koncerte zaznela aj novinka „Ži …a nech žít”“, ktorej vznik je inšpirovaný oslavami 100-ročnice Československa.  Pri skladbe Nie alebo Áno už publikum spolupracovalo s Igorom skoro ideálne.

Igor Timko predstavil toto výnimočné teleso, ktoré tvorili  talentované muzikantky, no zároveň víťazky súťaží krásy MISS. Štvrtý člen kvarteta si zase užil aj vtipných poznámok od lídra kapely. Síce krásou nevynikal, ale zato sa staral o šoférovanie pri presunoch. Neskôr sa spevák dotkol sŕdc celého publika, keď prezradil, že kapela v úplných začiatkoch kariéry potrebovala peniaze na cestu do hlavného mesta, aby podpísala prvú zmluvu s hudobným vydavateľstvom. Keďže nemali dosť peňazí, ich rodičia sa im v tom čase veľmi pomohli, keď dali svoje obrúčky do záložne. Keď NO NAME pricestovali do Bratislavy a podpísali zmluvu, získali aj peniaze, ktoré im stačili aj na cestu domov a zároveň, aby rodičia mohli založené prstene vybrať.  Zaujímavosťou bolo, že z tohto TOUR bude aj DVD. Igor Timko neváhal a aj v tomto prípade zažartoval a opýtal sa publika či súhlasí, aby bolo im vidno tváre vzhľadom na GDPR.

Na koncerte bola výnimočná atmosféra, skoro všetci tancovali a spievali hlavne pri hite Žily. Táto pesnička dostala fanúšikov v Spoločenskom pavilóne doslova na nohy.  Pokračovalo to aj skladbou Ty a tvoja sestra. Každý člen kapely predviedol počas večera aj bravúrne sólo. Nad virtuozitou klávesáka Zoliho Sallaia sa však naozaj miestami fanúšikom tajil dych.  Pri skladbe Lekná sa Igor Timko dokonca vymenil s klaviristom Zolim, ktorý miesto klavíra zahral na akordeóne čím aj koncert po prídavkoch vyvrcholil.

Fanúšikovia z koncertu odchádzali s úsmevom na tvári, plní príjemných emócii a krásnych spomienok na toto akustické turné.  Tešíme sa nabudúce.

Ďalšie koncerty NO NAME sa uskutočnia:

Slovenská republika

29.3. Bratislava Istropolis

Česká republika

20.3. Písek Divadlo Fráni Šrámka

21.3. Liberec Dům kultury

26.3. Olomouc NH Collection Olomouc Congress

27.3. Ostrava Dolní Vítkovice – multifunkční aula Gong

4.4. Brno Mahenovo divadlo

11.4. Praha Forum Karlín

 

Autor: Katka Nagyová

Foto a video: Martin Laškovský

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky