Novinky

NO NAME NAJHRANEJŠOU KAPELOU V ČESKOM ÉTERI!

Festivalové leto absolvuje skupina No Name doslova od Humenného až po Aš. Po tom, ako v Humennom kapela vypredala amfiteáter, presunula sa smerom na západ. V Čechách patrí medzi headlinerov domácich festivalov a jej popularita opäť stúpa aj s aktuálnym singlom „Sľuby“, ktorý valcuje české rádiové hitparády.

Oficiálne výsledky IFPI CZ za minulý týždeň katapultovali No Name na 1.miesto v hitparáde hraností českých a slovenských skladieb v českom éteri! „Sľuby“ sa dostali na top hitparády Radio CZ 50 presne po desiatich týždňoch ich hrania v rádiách.

Spokojný líder kapely Igor Timko tento úspech komentuje:

i01„Presne pred 15 rokmi sme vydali náš prvý hudobný album. Je lichotivé, že aj po pätnástich rokoch pôsobenia , sa naše piesne ocitnú na absolútnom vrchole rádiového éteru. Osobne si myslím, že za to vďačíme emóciám, ktoré prostredníctvom našej hudby ľuďom prezentujeme. Veď v dnešných časoch naháňania peňazí je absolútne vzácne, ak niekto niekomu povie, že ho „ľúbi“. Vďaka úspechom našich skladieb u fanúšikov sa nám často stáva, že sa v šatni pred koncertom nevieme dohodnúť, ktorú pesničku v ten večer nezahráme. Riešiť takéto „problémy“ je veľmi príjemné…“

Kapela pokračuje aj v auguste v koncertnom ťažení po hudobných festivaloch. Do konca leta ich čaká ešte 12 festivalových vystúpení v Čechách a na Slovensku. Na každom vystúpení sú „Sľuby“ povinnou jazdou, bez ktorej ich fanúšikovia nepustia z pódia.

K singlu nakrútila kapela pred letom aj vizuálne pôsobivý videoklip v hlavnej úlohe s bubeníkom Ivanom Timkom a v spolupráci s režisérskym tandemom  Patrik Pašš a Peter Budinský.

videoklip SĽUBY:

www.no-name.sk

zdroj: Lenka Slaná

foto: Milan Kruliš

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky