Novinky

Nneka – exotický soulový objav v júli v Bratislave

Nneka, exotická kráska s neuveriteľným hlasom, už o mesiac v Bratislave! Soulová a hiphopová umelkyňa, ktorá je často prirovnávaná ku hviezdam ako Lauryn Hill, Macy Gray či Corinne Bailey-Rae, vyráža čoskoro na celoeurópske turné s novým albumom Soul Is Heavy. Na Slovensku odohrá svoj koncert 19. júla v bratislavskom Ateliéri Babylon.

Nneka, speváčka žijúca striedavo v Nigérii a v nemeckom Hamburgu, predstaví v Bratislave svoju novinku Soul Is Heavy. Album, ktorý vyšiel 18. marca 2012, je Nnekinou treťou platňou. Samotná speváčka ho opísala ako nahrávku so silnejším kapelovým zvukom, mix digitálnej a organickej hudby: „Stále som to však ja. Na albume sa zaoberám otázkami, ktoré sa týkajú každodenného života ľudí: korupcia, náboženstvo, vojnový konflikt,…“ Nneka je často označovaná za afro-nemeckú bojovnícku princeznú, osobu so silným duchom a postojom, ktorej hlavným cieľom je zvyšovanie povedomia o rodnej Nigérii. Za svoju zbraň si vybrala hudbu a urobila tak správne, veď už jej debutový album Victim of Truth označil Sunday Times za najlepšiu ženskú soulovú nahrávku od albumu The Miseducation of Lauryn Hill.

Nneka Elise Egbuda sa narodila v nigérijskom Warri, kde žila až do svojich osemnástich rokov. V roku 1998 sa presťahovala do nemeckého Hamburgu, kde veľmi rýchlo zapadla do tamojšej hudobnej scény. Na svetlo hudobného sveta ju vytiahla v roku 2004 dancehallová hviezda Sean Paul. Ďalšími spriaznenými dušami, s ktorými Nneka často spolupracuje či koncertuje sú napríklad The Roots či Damian Marley, v roku 2009 odohrala spoločné turné s Lennym Kravitzom, ktorý keď počul prvýkrát jej nahrávku povedal – Chcem, aby toto dievča otváralo moje koncerty!

Na hudobnom konte má tri albumy, v roku 2005 vyšiel prvý Victim of Truth, o tri roky neskôr No Longer at Ease a tohto roku aktuálna novinka Soul Is Heavy. Z albumu Soul Is Heavy sa dostalo do rádií už viacero skladieb. Medzi najúspešnejšie patria single Stay, Shining Star, ale aj titulný singel Soul is Heavy, ktorý samotná speváčka označuje za kľúčový.

Predpredaj vstupeniek prebieha prostredníctvom internetovej stránky organizátor, agentúry Ore Pole www.orepole.sk. Viac informácií aj na www.facebook.com/orepole.

zdroj: Silvia Turnerová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky