NovinkyKam na koncert?

NIGHTWISH sa predstaví na košickom amfíku

Fínski fenomenálni Nightwish sa vracajú na Slovensko. Po minuloročnom triumfe v Banskej Bystrici sa megastar vracia na Slovensko tam, kde sa ešte nikdy nepredstavili – do Košíc.

Po tom, ako Nightwish na jar odohrajú severoamerické, ázijské a rusko-bieloruské turné, sa Tuomas Holopainen a spol. vrátia do Európy na najväčšie festivaly. A jedinú výnimku a plnohodnotný koncert odohrajú iba na Slovensku. Zároveň to bude exkluzívny koncert pre roky 2016 a 2017 – kapela si totiž plánuje zaslúženú pauzu.

A prečo sa vracajú na Slovensko a odohrajú tu špeciálne dlhý koncert? „Minulý rok sme zistili, že aj keď naši fanúšikovia vyrástli s nami, tešíme sa že pribudli aj noví. A ako v rokoch 2003 a 2005 – bolo tu úžasné hrať pred takým publikom – v tomto smere čas ako keby sa bol zastavil,“ odkazuje kapela.

Preto sa všetci tešia na nové miesto – do Košíc – a samozrejme ako minulý rok, fanúšikov čaká opäť jedno prekvapenie v podobe hosťa koncertu a nejakej tej domácej kapely, ktorá rozhýbe hudobný maratón na tak dobrom mieste akým je košický amfiteáter.

Koncert vychádza na dátum 1.6.2016 – ktorý je zaujímavý najmä tým, že presne 10 rokov pred tým, 2.6.2006 vyšlo kapele DVD End of an Era – posledný koncert s ich prvou speváčkou Tarjou. DVD bolo na druhý deň predaja už s nálepkou „GOLD“ a zanedlho bolo ovenčené aj statusom PLATINUM. 10 rokov odvtedy, ale aj éru predtým si Nightwish naživo pripomenú zbierkou hitov a singlov z ich kariéry, ktoré bravúrne zvláda FLOOR JANSEN, aktuálna, v poradí tretia, ale najuniverzálnejšia slávica v zostave Nightwish.

Vstupné začína na 29,- € a podobne ako minulý rok – bude trvať do predaného tisíceho lístka alebo do oznámenia skvelého špeciálneho hosťa.

zdroj: EPG

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky