Novinky

Nechajte sa previezť Danielovou cestou života v novom klipe Life.

Spevák, skladateľ, multiinštrumentalista a veľký snílek, ktorý  verí, že svojou hudbou  zastaví aspoň na chvíľu tento uponáhľaný svet. Asi   takto sa dá charakterizovať Daniel Kuciak, ktorý vystupuje pod umeleckým menom DANIEL. Vyštudoval klasickú vážnu hudbu na VŠMU, neskôr v nórskom Osle ukončil postgraduálne štúdium klasickej hudby, hry na hoboj –  jazzové improvizácie.

Pre svoju tvorbu si však vybral populárnu hudbu, v ktorej môže spájať rôzne hudobné štýly a vytvárať tak zaujímave fúzie. Pred rokom a pol sa počas cesty vlakom spoznal s Pavlom Petrikom, ktorý pôsobí pod umeleckým menom Paul Project. Slovo dalo slovo a začala sa spolupráca na novej tvorbe.  “Ľudsky aj hudobne sme si sadli, Palo Petrik je človek, ktorý mi bez okolkov a priateľsky podal pomocnú ruku pri aranžovaní a produkovaní mojich autorských piesní”, hovorí Daniel. Spolupráca týchto dvoch hudobníkov  priniesla niekoľko piesní. Jednou z nich je práve pieseň LIFE, ku ktorej Daniel natočil aj videoklip.

“Videoklip sme natáčali v prijemnom prostredí EVENTHOUSE Žilina” rozhovoril sa Daniel. “Modelka, Natália Muchová, následne točila svoje časti na starom moste v Trenčíne,  s jej prácou sme nadmieru spokojní, lebo dodala celému videu mladickosť, krehkosť a samozrejme  ženský element vo videoklipe nesmie  chýbať, kedže pieseň nesie názov LIFE” dodáva s úsmevom Daniel. Kamery sa zhostil výborný kameraman Šimon Snopek,  známy svojimi klipmi nielen na Slovensku, ale aj cestovateľskými dokrútkami po rôznych kútoch sveta, ako napríklad Bali, Island, atď.

Pieseň Life je jednoducho o živote. “ Je to najušľachtilejšia myšlienka akou som sa chcel uberať v tejto „krehkej“ piesni, klipe. Je veľa ciest, všetci hľadáme tu svoju, tú správnu životnú cestu ako byť šťastní.“ hovorí Daniel.

Daniel  sa okrem hudby venuje aj ďalšiemu remeslu. Každý deň sa stretáva s mladými ľuďmi, nakoľko je učiteľom hudobnej výchovy a vedie hudobné krúžky na jednej bratislavskej anglickej súkromnej škole. “Učím sa byť dobrým učiteľom” dodáva s úsmevom.

zdroj: AIR PRODUCTION

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky