Novinky

NEČAKANÉ PREKVAPENIE OD HLASU GENERÁCIE MAJKA SPIRITA: LEN 35 DNÍ PO VYDANÍ SÓLOVÉHO ALBUMU VYDÁVA ĎALŠÍ ALBUM!

Od vydania najočakávanejšieho albumu roka Y Black ubehol len mesiac a hlas generácie Majk Spirit oficiálne oznamuje ďalší albumový release! V symbolický dátum, 5. 5. 2015 vydal ďalší, v poradí tretí sólový album s názvom Y White, ktorým potvrdil svoju pozíciu v čele domácej hip – hopovej scény. V rovnaký deň predstavil zároveň aj nový singel z bieleho albumu, PRIMETIME.

15 Majk Spirit White Y Hilton Bratislava-0400_PARTYCHVIL DOCUMENTARYKeď albumový návrat, tak vo veľkom štýle. Tri roky po vydaní prelomového albumu „Nový človek“ sa Majk Spirit vrátil do štúdia, aby 31. marca potešil fanúšikov albumovou novinkou „Y“ so signifikantným čiernym coverom. Vzápätí po release najžiadanejší raper súčasnosti vyrazil na koncertnú šnúru po Slovensku i Čechách Black Tour 2015. Uprostred turné, 5. mája, teda len mesiac po vydaní albumu „Y“ predstavil fanúšikom ďalší album, tentokrát s kontrastným bielym coverom. Oba albumy tak vytvorili exkluzívnu jednotnú kolekciu tvorenú titulmi Y BlackY White. Čierny album je agresívnejší, temnejší, tvrdší, symbolizuje môj hudobný protest a viac vychádza z môjho ega, mojej individuality a môjho raperského ja. Je to kvalitný newschoolový rapový album, ktorý môže súperiť s akýmkoľvek iným, ktorý vychádza v tomto období. Biely album je moje srdce na tanieri, výpoveď mojej duše, ide viac do hĺbky, prináša menej ega a viac dobrých vibrácií,“ objasňuje Majk Spirit rozdiely medzi dvoma novými albumami, ktoré sú diametrálne odlišné, no dohromady tvoria jedno celistvé hudobné dielo.

15 Majk Spirit White Y Hilton Bratislava-0383_PARTYCHVIL DOCUMENTARYOba albumové prírastky sa rodili v priestoroch nahrávacieho štúdia Littlebeat pod producentským dohľadom Martina Šrámeka a Andreja Hrušku. Snažili sme sa ľuďom priniesť dva albumy s menším odstupom a napriek tomu alebo práve vďaka tomu vytvoriť celistvosť projektu Y, do ktorého vložil Majk veľké množstvo energie. Albumy sú odlišné, no dohromady tvoria kompaktný, symbiotický hudobný celok,“ vysvetľuje Majkov dlhoročný manažér Michal Matejovič na margo rozhodnutia nahrať a vydať nečakane až dva albumy s časovým rozostupom len 35 dní. Majk Spirit predstavil album v špeciálnej predpremiére 4. mája na unikátnej Listening Session vybranému okruhu ľudí v bratislavskom hoteli DoubleTree by Hilton, medzi ktorými boli aj zástupcovia slovenskej hudobnej scény. Nechýbali ani zástupcovia FUN Rádia, ktoré Listening Session spoluorganizovalo: „Fun rádio je veľmi hrdé, že môže byť pri predstavení jedného z najočakávanejších albumov tohto roka. Podpora tohto výnimočného hudobného počinu prirodzene vyplýva z dlhodobej snahy Fun rádia dávať priestor a podporu slovenskej hudbe.” 

tracklist black Y Fanúšikovia môžu Majka Spirita a jeho novú šou zažiť naživo v priebehu celého mája, kedy bude raper brázdiť Slovensko i Čechy v rámci aktuálneho Black Tour 2015 http://goo.gl/8NO2WK. Či sa objaví aj vo Vašom meste, resp. kam budete môcť vycestovať, aby ste videli hlas generácie v jeho novej ére naživo, sa dozviete TU: www.facebook.com/MajkSpirit.

tracklist white YAlbumová kolekcia Y”

15 Majk Spirit White Y Hilton Bratislava-0262_PARTYCHVIL DOCUMENTARYAlbumy Y Black (release day 31. marec 2015) a Y White (release day 5. máj 2015) vyšli po vyše trojročnom čakaní fanúšikov od vydania debutového albumu Nový Človek (2011). Prostredníctvom svojho názvu symbolicky označujú takzvanú „Generáciu Y“, teda pôvodne generáciu narodenú v rokoch 1985 až 1995, dnes už často označovanú aj ako generáciu narodenú medzi rokmi 1976 až 2000. Generácia Y je jedna z najväčších a najsilnejších, aké tu kedy boli. Zároveň je to prvá generácia, vyrastajúca vo svete, ktorý je vďaka technológii prepojený. Preto má veľký potenciál niečo naozaj zmeniť. Týmito albumami by som rád ľudom ponúkol niečo, čo im len tak nedajú politici, korporácie, médiá, cirkev, ani školské vzdelanie,hovorí raper o názve albumu. „Na Novom človeku som hovoril o tom, čo mám na srdci ja. Na nových albumoch sa snažím vystihnúť kolektívne vedomie našej generácie, byť hlasom generácie a rozprávať tak trochu za ňu, za ľudí, ktorí to cítia rovnako ako ja. Nejde o nejaké moje pravdy, ale o to, čo zdieľame všetci ako generácia. Albumy sú o mojej generácii, ale sú určené pre všetky generácie,“ dodáva na záver.

Viac info: www.majkspirit.sk | www.spirit84.com | www.facebook.com/MajkSpirit |

FOTO: PETRA FICOVÁ/ ZDROJ: SOUL FOR SHOW 2015

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky