Novinky

Najväčší umelci na jednom pódiu na Slovensku aj v Čechách!

Slovenskú legendu Richarda Müllera čaká náročná jeseň! Chystá sa nakrúcať klip k skladbe „Pichľavá“, ktorá je tretím singlom z albumu „Ešte“. Okrem toho bude hlavnou hviezdou dvoch veľkých akcií. V Prahe veľkolepo oslávi narodeniny Michala Horáčka a na Slovensku bude mať na svedomí  KONIEC SVETA.

Spevák a skladateľ Richard Müller sa po vystúpeniach na letných festivaloch chystá na pracovnú jeseň. Na začiatku októbra vystúpi na veľkolepých oslavách 60-tych narodenín Michala Horáčka v Prahe. 2. a 3. októbra v Štátnej opere budú skvelému textárovi okrem Richarda gratulovať Petr Hapka, Vojtěch Dyk, Jana Kirschner, Michael Kocáb, Lucie Bílá a mnohí ďalší. Richard Müller si na spoluprácu s Michalom Horáčkom spomína s radosťou.  

„Bol to pre mňa nezabudnuteľný zážitok a fascinujúce obdobie môjho profesionálneho života. Nielen spolupráca, ale aj samotné koexistovanie, keď som prišiel do Prahy a zavolal Petrovi. On hneď nasadol do svojho džípu a prifrčal pre mňa. Chodili sme po Prahe, predstavil mi najlepšie reštaurácie. Nadránom sme si u neho púšťali nové skladby.“  S nostalgiou opisuje Richard Müller.

Na Slovensku potom úradujúci Zlatý Slávik Richard Müller odpáli KONIEC SVETA. 12.12. v Bratislave a 21.12. v Košiciach je totiž Richard hlavnou hviezdou jedinečnej akcie.  Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave a v košickej Steel Arene si na jednom pódiu zaspieva s Ivanom Táslerom!

„Mám pocit, že s Ivanom sme boli kamaráti vždy. Len občas sa stávalo, že vyletelo slovo, ktoré sa v tlači odprezentovalo inak, ako sme to mysleli a na niektoré výstupy sme boli možno trochu precitlivení. Momentálne cítim, že je to za nami. S Ivanom sa vždy rád stretnem a porozprávam o muzike. Mne sa veľmi páči, akým spôsobom robí pesničky.“ Chváli kolegu Richard Müller.

KONIEC SVETA podporia okrem Richarda Müllera a Ivana Táslera aj speváčka Jana Kirschner či skupina Horkýže Slíže. Českú republiku zastúpi šarmantný spevák David Kraus.

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Milan Krupčík

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky