NovinkyKam na koncert?

Na výročnom koncerte Strechy aj Zóna A

Strecha pozýva všetkých fanúšikov na výročný koncert, ktorý bude vo štvrtok 9.júna 2011 v Krčme u Ponča v Prešove. Strecha nebude sama, podporiť ju príde(česko)slovenská punková legenda Zóna A.

Kým na námestí bude znieť v rámci Dní mesta Prešov folklór, poriadna dávkapunku bude v Krčme u Ponča (na Hlavnej ulici č. 62 v Prešova, medzi Hlavnoua Slovenskou, známou pod názvami „Gadžak“, alebo Záhradný dvor). Akciazačne o 20. hodine, vstupné je 5 eur v predpredaji, 7 eur na mieste.

Prešovská skupina Strecha bývala častou predkapelou Zóny A (v rokoch 1993,2009, 2010), na jej výročie sa karta obráti. Fanúšikovia nebudú o nič ukrátení,môžu sa tešiť na dva plnohodnotné koncerty v jednom, navyše prídu i špeciálnihostia a súčasťou akcie bude Rock´n´roll Party Night…

Skupinu Strecha v súčasnosti tvorí trojica Marián Kolozsy (basgitara, spev),Pavel Kernaševič (bicie), Marián Sarnecký (gitara, spev).
Strecha koncertne debutovala 31. 5. 1991, pravidelne hrávala až do druhejpolovice deväťdesiatych rokov, neskôr (až do r. 2008) len sporadicky. V roku1994 vydala demonahrávku Všetko je zelené, často koncertovala (okremSlovenska vystúpila aj na festivale Mysch + Masch Párty pri Bojkoviciach naMorave), piesne Strechy sa objavili na viacerých zahraničných kazetovýchkompiláciách. Neskôr sa objavila aj na aj na domácich sampleroch Punk RockMade In Slovakia vol. II (Universal Music) a Slovak Underground PunxAttack III (Hirax Records). V roku 2009 Strecha vydala CD Irónia a opätovnekoncertuje v ČR i v SR.

Zóna A je slovenskou punkovou legendou, ktorá vznikla v roku 1984, odkedynepretržite hráva. Jej predchodcom bola formácia Paradox. V oboch týchtoskupinách pôsobil frontman Koňýk, ktorý je v súčasnosti jediným zakladajúcimčlenom stále pôsobiacim v Zóne A. Kapela vydala viacero úspešných albumova jej skladby sa objavili na mnohých zahraničných kompiláciách.

Webstránky kapely: http://www.strecha.ori.skhttp://bandzone.cz/strechahttp://www.facebook.com/pages/Strecha/86757014987

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky