Novinky

N3O Akustika pokrstilo album, chystá turné po Slovensku

N3O Akustika pokrstilo svoj prvý album 18. októbra v bratislavskom klube Batelier. Dnes však už majú pripravené turné po Slovensku, pričom počas jedného mesiaca navštívia osem slovenských miest.

Dlho očakávaný album majú konečne von. Ako sami vravia: „K tvorbe nás inšpiruje každodenný život v prítomnosti, precítenie ľudstva a prírody ako celku. Tiež aj možnosť motivovať poslucháča k pokojnému a radostnému užívaniu si a uvedomeniu. Svet je krásny a stačí, aby sme sa ho mi ľudia snažili tvoriť taký aký chceme, a na to je potrebné zǎcať od seba a vedieť čo chceme. A to je duchovná revolúcia.

Pri počúvaní albumu Vnímaj to Svetlo sa nudiť nebudete. Tým, ako poňali hudbu reggae akusticky, v ktorej naviac miešajú prvy slovenského folklóru, world music a ďalších príbuzných žánrov, sú na slovenskej hudobnej scéne skutočným unikátom. „Lyricky je album viac než podarený a Dominik Varchola v ňom prezentuje svoje textárske umenie a schopnosť zladiť inteligentné texty so silným odkazom s chytľavými melódiami,“ uviedol Poky z vydavateľstva Batelier, v ktorom im album Vnímaj to Svetlo vyšiel.

N3O AkustikaCelý album si môžeš vypočuť na stránke vydavateľstva Batelier Records, kde si ho samozrejme môžeš aj objednať.

Album bol nahrávaný v prešovskom štúdiu Za Kalváriou u Martina Sejka, ktorý sa postaral aj o finálny mix a master. Hostia doplnili CD o akordeón, trúbku, trombón, elektrickú gitaru, či beatbox. Vokálom zas album obohatili speváci Poky a Erik z Medial Banana.
Skupina v zložení Dominik Varchola (spev, píšťala), Filip Činčala (kontrabas), Pavol Kovaľ (gitara, vokál), Filip Lipka (husle), Miro Szirmai (perkusie) vznikla v roku 2012.

Ak by vás zaujímalo kde ešte by ste si mohli N3O Akustiku pozrieť, tu sú termíny ich pripravovanej tour:

7.11. Banská Štiavnica, Archanjel caffebar
8.11. Levice, Na kus reči
14.11. Tatranska Lomnica, Switch club
15.11. Liptovský Mikuláš, Adventure music club
16.11. Ružomberok, Panoptikum
22.11. Považská Bystrica, Umelci B2 Club
4.12. Nitra, Trafačka
6.12. Prešov, Wave Club

text: Michal Blaško

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky