NovinkyKam na koncert?

MUZIKA A PIVO, TO TI PRINÁŠA ROCKOVÁ BEERMOVKA 5!

Ani tento rok nebude kultúrna scéna ochudobnená o Rockovú Beermovku. Vrcholom jesennej nádielky, kedy hudobní fanúšikovia majú poslednú šancu nechať sa „posilniť“ pozitívnou energiou živelnej vyššej moci. Ak vám chýba poriadna dávka kvalitnej rockovej hudby a piva, tak navštívte 5. ročník Rockovej Beermovky. Tá prináša spoločne s rockovou muzikou, pivom aj nezameniteľný pocit v kruhu priateľov, známych a vtláča do vnútra človeka nezrušiteľné znamenie kvalitnej akcie.

Ak ti chýba duševné posilnenie, na Rockovej Beermovke ťa čaká poriadna dávka kvalitnej rockovej hudby a piva. V centre pozornosti Rockovej Beermovky v predchádzajúcich ročníkoch vždy patrila sekcia zostavená prevažne zo slovenských kapiel čo najširšieho spektra. Od klasického rocku až po death metal a nikdy nechýbal ani moderátor celého večera Ďoďo Šotík. Rok 2015 patrí znova k tým pestrejším. Gitary a dunivé bicie odznejú v štýle rock, hard rock, rock-metal, rock´n´roll či aggro-horrorcore. Večer pekne vystupňuje v škále rock. Tento fakt reflektuje zloženie interpretov a svojmu publiku prinesú debuty i novinky. Z Prešova prídu rockeri FIVE ROCK SOULS a ALTER EGO. O zahraničné zastúpenie sa postará, a nesmie chýbať ani tento rok na Beermovke. Kapela  PDF k nám dorazí od našich českých bratov z Uherského Hradišťa. O skvelú atmosféru sa postarajú chalani z kapely ROCKEFELLAS, ktorý sa vás pokúsia svojimi rytmami rozhýbať na parkete.

Vyvrcholením večera sa dostaneme k nezvyčajnej formácii z Prešova. Známa grupa a na scéne žiadna novinka, to je ŠARIŠSKÁ NÁTIERKA v zložení Jerry (gitara/spev/rev), Kajsi (gitara/spev/rev), Maťo (basa/spev/rev) a Funesz (buben). „Hompáľajúce sa rytmy, vkusne využitá gitarová chémia, ľahko brutálny vokál, divotvorné dvojvokály, miestami ale aj čistý spev. V jednoduchosti je sila… Svižný hardcore punk, žiadna schizofrénia… Šarišská Nátierka disponuje niečím, ťažko opísateľným…. Šarišská Nátierka symbolizuje namazanie určitej hmoty na iný povrch…“ takto sa opisujú chalani z aggro-horrorcoreovej Šarišskej Nátierky.

Návštevníci sa môžu tešiť okrem kvalitnej hudby aj na súťaže o cd-čká, tričká, poháre a iné drobnosti od kapiel. Chýbať nebude ani známy sprievodca a moderátor večera Ďoďo Šotík. Tento ročník bude žánrovo pestrejší, o čo sa postarajú kapely v nezmenenom počte. Veľkým zaváhaním mesta sa prišlo o priestory MsKS Sabinov, no ani to neodradilo organizátora Petra Hejvi Petriľáka. Dnešný večer prebehne na náhradnom mieste v MsKS Orkucany, rozhodne to však nebude žiadny odvar!

Fanúšikovia dobrej zábavy a rodinnej atmosféry si 7. novembra môžu naživo vychutnať kapely a posilniť sa chladeným pivkom. Lístky na Rockovú Beermovku 5 budú v predaji pri vstupe na akciu. Brána bude otvorená od 18:00 hod. Vstup na akciu je 3 eur, preto neváhajte prísť v sobotný večer medzi prvými, aby sa vám ušlo miesto.

Všetky potrebné informácie o hudobnom festivale Rocková Beermovka 5 nájdete na facebookovej udalosti https://www.facebook.com/events/734582240009806/permalink/734586500009380/.

Miesto konania: MsKS Orkucany

Otvorenie brány: 18.00 hod.

Vstup: 3€

Zdroj: Paľo Dráb, PR manažér podujatia

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky