Novinky

M.U.S predstavuje chytľavý singel Nestačí

Posledný rok, ktorý neprial koncertom ani živej hudbe, bol pre muzikantov takmer ideálny na prácu v štúdiu. Tento čas využili aj speváčka M.U.S (Michaela Husárová) spolu s producentom Maxom Miklošom na tvorbu nových skladieb. Výsledkom je pripravované EP po slovensky spievaných skladieb. Prvou z nich je chytľavý singel Nestačí.

Témou skladby Nestačí je zamilovanosť a zároveň vyjadrenie nostalgie z nefungujúceho vzťahu. Aj keď M.U.S doteraz vydávala skladby v angličtine, je zrejmé, že slovenčinou nielenže nič nepokazila, práve naopak, posunula svoju tvorbu na nový level. „Po debutovom albume ME sme sa rozhodli, že je čas určiť si ďalšie výzvy. Chceli sme sa priblížiť slovenským poslucháčom, a tak som začala písať texty v rodnom jazyku. Aj keď to spočiatku nebola moja komfortná zóna,“ vysvetľuje speváčka.

 

Nestačí však nebude jediným slovenským počinom mladej speváčky. Spolu s jej dlhoročným producentom Maxom Miklošom pracujú na novom EP, ktoré bude celé v slovenčine. „Chceme spájať náš jedinečný sound s textom, ktorý si každý môže spievať doma v obývačke,“ doplnil Maxo. Vydanie tohto krátkeho albumu s rovnomenným názvom Nestačí finančne podporil Fond na podporu umenia.

Aranž novej pesničky je inšpirovaný tanečnými hitmi 80-tych rokov a zasadený do súčasných trendov popu. O umelecký vizuál sa postarali Illuminate production v spolupráci so samotnou speváčkou a hercami Denisom Kendym a Martinou Čulíkovou. „Mala som v hlave konkrétnu predstavu o záberoch, príbehu a nálade videoklipu. A veľmi sa teším, že ju kameraman Martin Miko dokázal dokonale zhmotniť do finálneho výsledku,“ približuje Michaela.

 

Za redakciu: Martin Laškovský

Foto: M.U.S

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky