Novinky

MUKATADO v týchto dňoch nahráva spoločnú pesničku s LENKOU DUSILOVOU

Bansko-bystrická kapela MUKATADO v týchto dňoch hostí vo svojom rodnom meste známu českú speváčku LENKU DUSILOVÚ. Tá sa rozhodla stráviť na Slovensku týždňovú dovolenku, počas ktorej sa  interpreti stretávajú aj v nahrávacom štúdiu. PJ SOUND STUDIO. Výsledkom bude spoločná skladba, ktorá je určite zaujímavým javom, keďže česko – slovenských ženských duetov u nás a ani v susedných Čechách veľa nie je.

Nie je ani tajomstvom, že Lenka sa s Jankou Kozákovou a Peťom Dobríkom z Mukatada pozná už niekoľko rokov, dokonca spolu s Davidom Kollerom v roku 2009 pokrstila aj ich debutový album Vo výšinách

Speváčka Mukatada Janka Kozáková sa priznala, že spolupráca s Lenkou je pre ňu veľmi vzácna.

„Poznáme sa už 12 rokov a už dávno som túžila spraviť s  Lenkou nejakú peknú skladbu, takéto veci treba nechať plynúť a  ja si myslím, že ten správny čas nastal práve teraz. Veľmi sa teším na výsledok,“ povedala Janka z Mukatada.

Na pesničke sa textársky podieľal aj Roman „Galo“ Galvánek z kapely O.B.D. a bicie v tejto skladbe nahral známy bubeník Martin Valihora, ktorý v súčasnosti pôsobí aj v kapele O.B.D.

Lenka Dusilová nám prezradila, že na Slovensko chodí veľmi rada.

„Do Bystrice se vracím často díky dlouholetému přátelství s Jankou a Peťom z Mukatada. A taktéž mě hodně baví tahle krajina.  Během let, co se s Jankou a Peťom známe, jsme snili o tom, jak by jsme mohli navzájem využít našich potenciálů.  Před rokem jsem dotáhla jeden z mých  nedotažených hudebních fragmentů, z kterého jsme udělali krásný femini duet. Podařilo se nám též ulovit Martina Valihoru, který podpořil atmosféru skladby téměř šamanskými bubny a se slovy skladby nám pomohl Galo z O.B.D., “ dodala Lenka.

Spoločný duet s Lenkou Dusilovou je zároveň novým singlom Mukatada, ktorý vyjde ešte pred letom a objaví sa aj na ich druhom štúdiovom albume, ktorý kapela vydá na jeseň tohto roka.

text:Andrea Pivarčiová

foto: Igor Dian.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky