NovinkyKam na koncert?

Miro Žbirka pripravil pre fanúšikov aj tento rok vianočný darček

Tak, ako každý rok, má Miro Žbirka aj teraz pre svojich fanúšikov pripravený pekný vianočný darček. Minulý rok dostali diváci 2DVD Best of video aj s predvianočnými koncertami a na tieto Vianoce má pre nich opäť čosi špeciálne. Pre všetkých, ktorí si do konca roka kúpia vstupenky na bratislavský (20.9.16) a košický (22.9.16) koncert turné Road to Abbey Road je ako bonus pripravené nové 2CD MIRO.

S najlepšími vstupenkami tak fanúšikovia získajú aj pekný vianočný darček, z ktorého sa môžu tešiť až do septembra, keď sa séria dvoch českým a dvoch slovenských veľkých koncertov začne.

– Slovenská republika, www.roadtoabbeyroad.sk

– Česká republika, www.roadtoabbeyroad.cz

Na albume MIRO vyšla prvýkrát oficiálne na CD a LP pieseň Vianočná (O prímerí). Za dva roky svojej existencie sa už udomácnila vo vianočných playlistoch radií a v rôznych anketách sa úspešne umiestňuje na prvých miestach.

Miro-Vanoce_CZAlbum MIRO, ktorý sa nahrával v legendárnych londýnskych štúdiach Abbey Road už od septembra získal zlatú platňu za predaj.

Skladba dostala tento rok aj novú symfonickú podobu. Miro Žbirka ju nahral spolu s dirigentom Adriánom Kokošom a Detským speváckym zborom Slovenského rozhlasu. Jej posolstvo zostáva súčasnom dianí vo svete okolo nás stále veľmi aktuálne.

Miro Žbirka sa tak, ako každý rok teší na Vianoce. Po náročnom roku to bude čas, keď si bude môcť oddýchnuť a naplno sa venovať rodine, vianočným tradíciám a darčekom.

Zbirka2016 Vanoce FB post„Ja už som niekoľko darčekov dostal. Album Miro vyšiel aj na vinyle, čo ma veľmi potešilo. Prekvapil ma aj Universal, keď vydal úplne prvýkrat na vinyle Modrý album. Vďaka modrému vinylu je skutočne celý modrý a rozdelenie na dve platne mu zaručuje dobrý zvuk. Radosť mi urobilo a remástrované vydanie videoklipov Beatles #1. Práve cez Vianoce budem mať viac času si to všetko pozorne popočúvať a popozerať. Čím ma prekvapia doma neviem, nemám čas kontrolovať skrine (smiech), ale niečo to určite bude. Katka je na to odborník…,“ vtipne skonštatoval Miro Žbirka.

Vstupenky na

MIRO ŽBIRKA – ROAD TO ABBEY ROAD TOUR 2016 :

www.roadtoabbeyroad.sk

Aktualizované info na:

www.zbirka.cz a

http://www.facebook.com/MiroZbirka

O albume:

Album MIRO sa nahrával v štúdiu Abbey Road s producentom Robom Cassom. Spolupracovali na ňom legendy ako Manfred Mann, či Pete Brown, dvorný textár kapely Cream, beatník a básnik, autor dnes už kultových skladieb Sunshine Of Your Love, či White Room. Práve jeho silné zaujatie a nadšenie pre skladby Mira Žbirku rozhodli o tom, že sa polovica dvojalbumu nahrala po anglicky. Na slovenskú časť albumu napísal texty Miro Žbirka a dve z ôsmych skladieb otextoval jeho dlhoročný spolupracovník, básnik a textár Kamil Peteraj.

CD 1

  1. Suddenly, 2.  All My Days, 3.  Following Rain, 4.  I’m With You, 5.  The Muse, 6.  Alive, 7.  Just You, 8. Girl In The Middle, 9.  I’ve Got A Reason, 10. Songs Made Out Of Love, 11. Let Me Down Real Slow, 12. What A Way To Go, 13. That Thing Inside, 14. Morning Sun, Evening Star, 15. Fair Play

CD 2

  1. Voľný deň, 2. Nádej (Iba ty), 3. Live, 4. Plán, 5. Aká si príťažlivá, 6. Prišla z Londýna, 7. Fair Play, 8. Vianočná (O prímerí),

Album MIRO, Miro Žbirka:

Produced and mixed by Rob Cass at Abbey Road Studios London

Programming: Pearse MacIntyre

Engineering: Toby Hulbert, Rob Cass, Pearse MacIntyre

Bass: Pearse MacIntyre

Electric guitar: Pearse MacIntyre, Rob Cass

Acoustic guitar: Pearse MacIntyre, Miro Žbirka

Keyboards: Pearse MacIntyre, Dean Ross

Piano: Simon Webb, Dean Ross ;  ;

Drums: Frank Tontoh

Percussion: Rob Cass

Backing vocals: Rob Cass, Miro Žbirka

Guest vocalist: Jessica Bennett (“The Muse”)

Guest Keyboards: Manfred Mann (“Let Me Down Real Slow”)

Mastering: Christian Wright at Abbey Road Studios London

zdroj: Rado Mešša/Johana Turner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky