NovinkyKam na koncert?

Miro Žbirka pred vianočným turné zverejnil nový, netradičný vianočný klip

Včera večer sa koncertom v teplickom Krušnohorskom divadle rozbehlo česko-slovenské Vianočné Best of Video Tour Mira Žbirku. Celkovo počas dvoch mesiacov absolvuje s kapelou a flimovým plátnom päťnásť koncertov. Deväť z nich je v Čechách takmer vypredaných a na šesť slovenských, ktoré prídu na rad v decembri, je v predaji už len zopár posledných vstupeniek.

Názov turné je inšpirovaný 2DVD The Best of Video & Rarities, ktoré práve vyšlo a obsahuje kompletnú sériu videoklipov, ktoré za obdobie svojej kariéry Miro nakrútil. Projekcia videoklipov a  bonusov v  podobe nezverejnených záberov a záberov z nakrúcania bude podstatnou súčasťou koncertov. Ako to počas jednotlivých koncertov bude prebiehať, nechce Miro Žbirka dopredu prezrádzať a necháva si to ako prekvapenie.

“Každý z koncertov bude jedinečný. Predstavím na ňom okrem tých najznámejších videoklipov aj málo známé zábery a exkluzívne informácie zo zákulisia ich nakrúcania. Na každom z koncertov pokrstíme nové 2DVD The Best of Video & Rarities, ktoré teraz vyšlo ako obrazový doplnok k Complete Boxu s mojou kompletnou diskografiou. A v každom meste bude mať svoju miestnu premiéru aj úplne nový videoklip k piesni Vianočná (o prímerí),” sľubuje Miro Žbirka svojim fanúšikom

Vianočná (o prímerí) je prvou autorskou vianočnou piesňou Mira Žbirku. Nahrávala minulý rok v londýnskom Abbey Road v hudobnej produkcii Roba Cassa. Svojou príjemnou náladou už minulý rok dobre dopĺňala vianočnú atmosféru. Odteraz už má aj obrazovú podobu – videoklip, ktorý pripomína, že nie všade a pre všetkých sú Vianoce sviatky mieru, pokoja, lásky a prímeria… Videoklip nakrútil režisér David Beránek a spolu s filmovým klipom Fair Play je najnovším klipom na práve vydanej kolekcii videoklipov, ktorú vydal Universal Music.

Posledné veľké koncertné turné Symphonic Tour absolvoval Miro Žbirka pred troma rokmi. Po troch veľkých narodeninových koncertoch v Prahe, Bratislave a Košiciach niet divu, že vstupenky na to aktuálne sa v predpredaji míňajú veľmi rýchlo.

„Teším se na tie koncerty, pretože aj po toľkých rokoch na pódiu zažijem niečo nové, niečo, čo sme ešte nerobili. Videoprojekcia spojená s live hraním tak, aby sa tieto dve zložky navzájom podporovali, to je to, o čo nám ide a čo sa nám, dúfam podarí. Na rozdiel od koncertov so symfonickým orchestrom si spolu s chlapcami z kapely budeme môcť dovoliť aj improvizovať a bude priestor aj na hovorené slovo. A keďže to teraz nebude vo veľkých športových halách, veľmi sa teším na oveľa užší kontakt s publikom a intímnejšiu atmosféru koncertov“ povedal o pripravovanom turné Miro Žbirka.

Slovenské termíny turné :

predpredaj na www.predpredaj.sk

1.12.      Trnava, Dom Kultúry

3.12.      Bratislava, Istropolis

4.12.      Bratislava, Istropolis

6.12.      Lučenec, Kino Apollo

7.12.      Nitra,    PKO

9.12.      Žiar nad Hronom, MsKC

10.12. Prešov, Kino Scala

13.12. Liptovský Mikuláš, Dom Kultúry

Ostatné termíny koncertov Vianočného Best Of Video turné :

25.10. Londýn

10.11. Teplice, Krušnohorské divadlo

12.11. Plzeň, Měšťanská beseda

13.11. České Budějovice, Divadelní sál Domu kultury Metropol

17.11. Brno, Janáčkovo divadlo

18.11. Zlín, Kongresové centrum

20.11. Prostějov, Dům kultury

21.11. Ostrava, Sál Gong – Dolní Vítkovice

23.11. Pardubice, Východočeské divadlo

25.11. Praha, Divadlo Hybernia

26.11. Praha, Divadlo Hybernia

Aktualizované info na: www.zbirka.cz a http://www.facebook.com/MiroZbirka

zdroj: Rado Mešša

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky