Novinky

Miro Žbirka hrá Fair Play! Titulná pieseň rovnomenného filmu Andrey Sedláčkovej nahral opäť v londýnskom Abbey Road.

Miro Žbirka nahral titulnú pieseň pre film s názvom Fair Play režisérky Andrey Sedláčkovej. Stalo sa tak v legendárnom londýnskom štúdiu Abbey Road a u vzniku bol opäť osvedčený producent Rob Cass stojaci za všetkými skladbami, ktoré tu Žbirka nahral. „Niekoľko mojich piesní sa vo filmoch už objavilo, ale tento bol úplne niečo iné. Bola to výzva. Keď som sa pozeral na zábery z filmu a stotožnil sa s ním, začal som na piesni pracovať… Prekvapilo ma, že aj Roba film oslovil. Nechal si ho pustiť celý a ja prekladal. Snažili sme sa preniesť pocity, ktoré sme mali pri jeho sledovaní do atmosféry úvodnej skladby. Okrem nej som sa podieľal aj na časti scénickej hudby,“ hovorí o svojej skladateľskej filmovej premiére Miro Žbirka.

Samostatný klip sa nakrúcal v priestoroch Veľkej sály pražského Kongresového centra. „Táto sála vo mne vyvoláva celý rad spomienok… Tu som dostal prvého Zlatého slávika za rok 1982… To v podstate aj korešponduje s časovým obdobím, v ktorom sa film Fair Play odohráva,“ dodáva Žbirka o klipe, ktorý natáčali režisér Tomáš Luňák a kameraman Jan Baset Střítežský.

Film rozpráva príbeh mladučkej šprintérky Anny, ktorá je v 80. rokoch v Československu zaradená do štátom riadeného dopingového programu a bez jej vedomia jej začnú byť podávané anabolické steroidy. Hlavná hrdinka sa o prípravkoch dozvedá pravdu, a hoci je v stávke jej účasť na olympiáde, chce trénovať bez nich. Vo filme hrajú Judit Bárdos, Anna Geislerová, Roman Luknár, Roman Zach alebo Igor Bareš.

Ďalšie informácie k filmu Fair Play nájdete na: https://www.facebook.com/FairPlay.film .

Trailer k filmu Fair Play, kde znie i spomínaná skladba, je možné pozrieť zde.

Aktualizované informácie sledujte na webových stránkach www.zbirka.cz a facebooku Mira Žbirky http://www.facebook.com/MiroZbirka

zdroj: Johana Turner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky