Novinky

Mirka Partlová a Zoli Sallai predstavujú prvú spoločnú pieseň „Sám“!

Slovenská hudobná scéna má novú autorskú dvojicu! Speváčka, herečka a textárka Mirka Partlová a skladateľ, producent, člen skupiny No Name a všestranný klavirista Zoli Sallai predstavujú spoločnú skladbu „Sám“. Nový song aj klip vznikol v štúdiu Klakson v Košiciach. Talentovaní tvorcovia si na nahrávanie prizvali dlhoročného zvukového majstra skupiny No Name Romana Šoltýsa a ďalších členov domovskej kapely. Za bicie si sadol Ivan Timko a akustickú gitaru nahral Dušan Timko. Vypočujte si emotívnu baladu, v ktorej sa nájde každý, kto sa už niekedy cítil byť “Sám”.

Sám zmätený, vo vnútri stratený, s láskou už nechceš viac ísť… Spieva Mirka Partlová v novej piesni “Sám”. Text k nej napíslala sama speváčka, hudbu zložil klavirista a producent Zoli Sallai. Stretnutie autorov možno považovať za osudové.

“Mirka má široký harmonický prehľad a nádhernú farbu hlasu. Jej užasný hlasový materiál ma oslovil už dávno, dokonca sme sa ešte ani nepoznali osobne. Uvažoval som nad tým, či nemá doma v “šuflíku” nejaké vlastné texty, ktoré by som zhudobnil. Osud nás nečakane spojil na akcii, kde sme obaja vystupovali. Prijala môj návrh a obratom mi poslala pár textov z domácej dielne a ja som si vybral ako prvú “Sám”. Skladbu som jej odinterpretoval, páčila sa jej a tak sme sa vybrali nahrať ju do štúdia,” opisuje zrod spolupráce Zoli Sallai. 

Nový song vznikol v štúdiu Klakson v Košiciach. Mirka aj Zoli si spoluprácu nevedia vynachváliť.

“Je to naša prvá spolupráca a myslím si, že sme sa našli ako hudobne, tak aj ľudsky. Zoli je hudobník telom aj dušou, maximálne odovzdaný tomu, čo robi. Celá pieseň vlastne vznikala za behu. Poslala som mu text, ktorý ešte nebol vo finálnej verzii a on na to zložil hudbu. Všetko to boli najskôr len také „náčrty“. Ale postupne sa z toho vyformovala naša skladba „Sám“. Mne sa páčila hudba a Zolimu text a tešíme sa, že je vonku,” neskrýva radosť Mirka Partlová.

Talentovaná speváčka a herečka sa v úlohe textárky predstavuje po prvýkrát!

“Odkedy som na scéne, tak sa skrývam len za texty autorov hier, ale tento je môj. Písala som ho, keď mi bolo smutno. A v mojom okolí som mala veľa smutných ľudí, ktorí boli buď sklamaní z lásky alebo sa po dlhoročnom vzťahu rozišli. Je to taká výpoveď. Či už moja osobná alebo zo skúsenosti iných. Myslím si, že sa v nej nájde každý, kto si už niečim podobným prešiel…” zdôverila sa Mirka Partlová.

Tvorcovia si na nahrávanie skladby “Sám” pozvali dlhoročného zvukového majstra skupiny No Name Romana Šoltýsa a ďalších členov domovskej kapely. Za bicie si sadol Ivan Timko a akustickú gitaru nahral Dušan Timko. Basovú gitaru nahral Martin Gašpar, ktorý je dlhoročným spolupracovníkom No Name.

“Kolegov z kapely som oslovil preto, že sme zohratí už vyše 20 rokov. Poznáme svoje interpretačné schopnosti a muzikálne cítenie a naša spoločná tvorivosť nás posúva viac a viac vpred. Je to naša spoločná mimokapelová činnosť, ktorá nás baví a zároveň obohacuje,” konštatuje Zoli Sallai.

Programovanie skladby zverili autori štúdiu Randal Group Sereď a Zolimu Tóthovi, ktorý pomohol s programovaním loopov a samplov. Klip sa nakrúcal priamo v štúdiu Klakson v spolupráci s Viktorom Herrgottom a jeho Auvid Production. Obaja autori skladby “Sám” nevylučujú ďalšiu spoluprácu.

V poslednom čase som dosť kreatívny a dostávam veľa impulzov. Všetky skladby, ktoré skomponujem si zapíšem a poďakujem sa Bohu za inšpiráciu. Čím viac sa venujem muzike a rôznym žánrom – muzikál, pop, jazz, klasika či filmová hudba – tak tým širšie spektrum harmónie sa predo mnou otvára. Každopádne sa venujem kapelovej tvorbe No Name, ale snažím sa ponúknuť skladby aj iným interpretom alebo mojim študentom na konzervatóriu v Košiciach, kde učíme aj s Igorom Timkom,” uzatvára Zoli Sallai.

Singel “Sám”je dostupný na iTunes, Google Play, Spotifi, Deezer či Napster.

zdroj: Nora Krchňáková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky