Novinky

„Miluj ma alebo odíď“ spieva Zuzana Smatanová hercovi Markovi Igondovi!

„Miluj ma alebo odíď“ spieva Zuzana Smatanová hercovi Markovi Igondovi! Deje sa tak v novom klipe, kde si Zuzana Smatanová a Marko Igonda zahrali manželský pár. Skladbu „Miluj ma alebo odíď“ zložila Zuzana pre rovnomenný  film.

Speváčka a skladateľka Zuzana Smatanová má na konte ďalšiu filmovú skladbu. Zuzana je autorkou hudby aj textu titulnej piesne pre film „Miluj ma alebo idíď“. Režisérka dráma zo súčasnosti Mariana Čengel Solčanská si zobrala na starosť aj réžiu klipu. Šarmantná Zuzana je s klipom spokojná.

Keď som ho videla po prvý krát, chvíľami som neverila, že som to ja… Klip má v sebe poetiku, emóciu, příběh aj niečo vytvarné. A to všetko zachytila režisérka len obyčajnými obrázkami a gestami. Myslím si, že klip pesničku dokonale podčiarkol!“ Opisuje dojmy Zuzana Smatanová.

V klipe si krehká Zuzana zahrala manželskú dvojicu s hercom Markom Igondom. Režisérka klipu Mariana Čengel Solčanská postavila oboch hlavných protagonistov pred hotovú vec. Zuzana v klipe nahradila Markovu filmovú manželku a ocitla sa tak v jeho náručí.

„Marko má veľa skúseností, takže s tým určite problém nemal. Ja som sa v takej úlohe ocitla po prvý krát, ale snažila som sa pôsobiť prirodzene. Nešlo o žiadne prehnané veci, ktoré by mi prekážali. Každopádne, ležať s Markom na zemi, mať pred sebou 10-členný filmový štáb a čakať na „akcia“ bolo miestami nepohodlné, ale aj veľmi vtipné…“ S úsmevom vysvetľuje Zuzana Smatanová.

Režisérka mala všetko do bodky vymyslené, od prostredia, cez kostýmy a dej. Do klipu dokonca zakomponovala Markovu dcéru Marušku, ktorá s ním prišla na filmovanie. Oblečenie Zuzany vybrala kostýmová výtvarníčka Ivana Struhárová a o make-up a vlasy sa postarala Katarína Horská.

„Na moje vlasy mi musela nadpojiť príčesok – o meter dlhšie vlasy, aby dosiahla dlhé vrkoče, ktoré mi omotala okolo hlavy. Vďaka kostýmu a vizáži som sa zrejme vedela odosobnťt od seba samej a zahrať tak úlohu niekoho iného.“ Prezrádza Zuzana Smatanová.

Dráma zo súčasnosti „Miluj ma alebo idíď“ bude mať premiéru 17. januára 2013. Rovnako na január pripravuje Zuzana Smatanová výstavu portrétov pätnástich slovenských osobností, ktoré sama namaľovala.

zdroj: Nora Krchňáková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky