Novinky

Milovníci divokého západu sa stretnú na Ródeu Muráň 19. až 20. júla!

Najlepšie a najstaršie ródeo v Európe! To je Ródeo Muráň, ktoré sa tento rok bude konať už po 27. raz. Príďte si vychutnať krásu tátošov a umenie ich jazdcov do Muráňa 19. až 20. júla.

V obci v revúckom okrese sa stretávajú milovníci divokého západu a jazdenia na koňoch, ktorí majú navyše v sebe súťažné gény. Okrem ródeo súťaží sa môžete tešiť na koncerty kapiel  Tublatanka, Polemic, Heľenine oči, Adam Ďurica, U.K.N.D., Lenka Filipová a Žobráci.

Najstaršie ródeo v Európe má v okrese Revúca už 27-ročnú tradíciu. S organizáciou akcie začala obec, ešte na Veľkej lúke, kde je tradícia chovu koní. Po pár rokoch sa akcia presunula do lokality, kde sa to organizuje doteraz.

„Ródeo sa koná v srdci Národného parku Muránska planina, takže prostredie je pre návštevníkov naozaj výnimočné. Nie je to len lokálna akcia pre ľudí z okolia Revúcej a Gemera, ale pre fanúšikov z celého Slovenska. Pravidelne naše ródeo navštevujú s karavanmi aj Češi, minulý rok sa objavili už aj Maďari a Poliaci. Toto všetko čerpáme zŠPZ-tiek áut na parkoviskách, ktoré každoročne pojmú takmer dvetisíc áut. Na akcii sa vystriedali už asi všetky slovenské a české hudobné skupiny,“ konštatuje organizátor podujatia a šéf agentúry 4 PUBLIC PROMOTION Peter Balogh.

            Tento rok to na muránskom ródeu roztočia legendárna Tublatanka, Polemic, Heľenine oči, Adam Ďurica, U.K.N.D., Lenka Filipová a country kapely Žobráci a Kentucky Jack.

„Vystúpia aj Horehronskí chlopi, to sú tí 200-kilogramoví chlapi v krojoch, ktorí okrem iného spievajú „Na kráľovej holi“. Poznáme ich z Chart show TV Markíza. Cez deň sa predstavia Cassoviadancers, združenie z Košíc, ktoré tancujú v country krojoch,“teší saPeter Balogh.

Pre návštevníkov, ktorí sa rozhodnú stanovať,je pripravené stanové mestečko, a pre ostatných návštevníkov sú k dispozícii dve veľké záchytné parkoviská.

„Okrem toho je pre návštevníkov pripravená FUN zóna, kde sú kolotoče a detské atrakcie. Samozrejmosťou sú gastro stánky, nielen s jedlom a pitím, ale aj stánky so suvenírmi, s výrobkami pre milovníkov koní, pre jazdcov, rôzne predmety ako hrnčeky, tričká s tématikou koní a ródea. Gastro stánky zase ponúkajú širokú škálu jedál, nie len „festivalových“ ako sú pečené klobásy, cigánska a pod., ale aj špeciality, ako sú halušky, držkový guláš, pirohy či kebab,“ pozýva organizátor Peter Balogh.

         Nenechajte si ujsť najlepšie a najstaršie ródeo v Európe pre všetky vekové kategórie. Program je zostavený tak, aby si všetci našli svoj obľúbený žáner. Vstupenky na Ródeo Muráň si môžete kúpiť v sieti Ticketportal
https://www.ticketportal.sk/event/RODEO-MURAN-2019. Všetky informácie nájdete na https://www.rodeomuran.sk/

Redakciu mojamuzika.sk informovala: Nora Krňáková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky