NovinkyKam na koncert?

Michal Pavlíček oslávil 60-tku vo veľkom štýle

Legendárny gitarista a skladateľ Michal Pavlíček oslavoval okrúhle narodeniny a 60-ku privítal vo veľkom štýle! Blahoželali mu rockeri Michael Kocáb, Vilém Čok, Kamil Střihavka, slovenský gitarista Andrej Šeban a samozrejme aj Bára Basiková a ostatní členovia Stromboli! Vo vypredanom Fore Karlín v Prahe predviedol, že stále patrí k špičke na hudobnom poli. Koncert, na ktorom vystúpili viaceré české i slovenské legendy, bol darčekom pre Michala Pavlíčka aj pre fanúšikov. Jeho legendárna kapela Stromboli pred koncertom dostala Zlatú platňu za predaj svojho posledného albumu „Fiat Lux“, s ktorým sa vrátila na scénu po vyše 30 rokoch! So slovenským publikom bude skvelý gitarista oslavovať 9. Marca na koncerte Stromboli v Starej tržnici v Bratislave!

Oslava ako sa patrí na okrúhliny! Michal Pavlíček a jeho hostia to vo Fore Karlín v Prahe poriadne roztočili. Ešte pred tým však legendárny gitarista oslávil 60-te narodeniny v užšom kruhu.

„Najskôr som mal narodeninovú párty v pražskom Lucerna music bare, kde som oslavoval s rodinou a priateľmi. Bol to krásny večer a nedá sa povedať, kto by ma potešil najviac. Radosť mi napríklad urobil Richard Müller, ktorý mi prišiel poblahoželať a dať darček osobne. Dostal som aj hudobný darček od priateľov muzikantov, ktorí mi zahrali pár mojich songov v neobvyklých aranžmánoch. Upiekli aj sladkú gitaru v tortovom prevedení. Spoločne s kamarátmi muzikantmi a s fanúšikmi som potom oslávil narodeniny vo Fóre Karlín koncertom. Bol to silný zážitok. Vo vypredanej sále i na pódiu bola úžasná atmosféra,“ usmieva sa Michal Pavlíček.

10_3079_12519__300_Výbornému gitaristovi blahoželali aj kolegovia z Pražského Výberu, BSP, Tomáš Hajíček, slovenský gitarista Andrej Šeban a samozrejme aj Bára Basiková a ostatní členovia Stromboli! Koncert, na ktorom vystúpili spolu s dychovým orchestrom Hudby Hradnej stráže a Polície Českej republiky viaceré české i slovenské legendy, bol darčekom pre oslávenca aj pre fanúšikov. Vo vypredanom Fore Karlín v Prahe Michal Pavlíček ukázal, že je stále v špičkovej forme. Hudobník, ktorý sa narodil na Valentína, práve prežíva mimoriadne šťastné obdobie.

„Som večne zamilovaný a to do svojej ženy. Som romantik a mám rád tento sviatok. Žijem v šťastnom vzťahu, vedľa svojich starších synov a mám aj 8-ročného Matyáša, ktorý je môj miláčik a toto neskoré otcovstvo si veľmi užívam. Najradšej mám každodenné prechádzky, keď sa spolu rozprávame a všetko preberáme. Popri mojej rodine je pre mňa najzásadnejšia muzika a hranie na gitaru ma teší stále viac a viac,“ dodáva Michal Pavlíček.

Stromboli sa vrátili na scénu po dlhých 30 rokoch a urobili dobre. Fanúšikovia sú nadšení aj z ostatného albumu „Fiat Lux“, za ktorý kapela dostala Zlatú platňu za predaj. Ocenenie prevzala kapela na Pavlíčkovom narodeninovom koncerte.

10_3079_12451__300_„Nesmierne ma to teší, pretože to nie je ľahké vrátiť sa po rokoch. Ako výhradný autor Stromboli som sa rozhodol, keď sme plánovali návrat na scénu, že prídeme aj s niečím novým. Hrať pre pamätníkov je síce fajn, ale je dobré urobiť aj most z minulosti do súčasnosti. Podarilo sa nám to. Myslím, že Stromboli je vo výbornej forme, už sme odštartovali turné po Česku, ktoré vyvrcholí u vás v Bratislave,“ uzatvára Michal Pavlíček. 

So slovenským publikom bude Michal Pavlíček oslavovať narodeniny 9. marca v Bratislave. Návrat legendárneho Stromboli si fanúšikovia môžu vychutnať od 20.00 v Starej tržnici. Na gitaru zahrá Michal Pavlíček, na basgitaru Jiří Veselý, na klávesy Vendula Kašpárková a na bubny Miloš Meier, ktorý nahradí chorého Klaudia Kryšpína. Spievať bude vynikajúca Bara Basiková, Michal Pavlíček a Vilém Čok. Lístky sa dajú kúpiť na www.tickeportal.sk.

zdroj: Nora Krchňáková

foto: David Webr

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky