Novinky

Michaella so smútkom v hlase volá do neba

Singlom Do neba volám sa speváčka Michaella postavila tvárou v tvár novej skúsenosti, s ktorou nemala doteraz, podľa vlastných slov, žiadny kontakt. V skladbe s tajomným posolstvom si síce zahrala iba vo fiktívnom príbehu, ale, ako sama priznala, celá atmosféra okolo piesne dokázala s jej pocitmi intenzívne zamávať. „Keď Randy urobil hudbu a prvýkrát som si ju vypočula, prišla som s nápadom, aby bola pesnička smutná. Doteraz som sa stále snažila robiť pozitívne veci, ale občas sa v živote nevyhneme aj situáciám, ktoré nás zasiahnu práve hĺbkou smútku,“ vysvetľovala Michaella.

Na skladbu z dielne Vlada „Randyho“ Gnepu napísala premiérovo text Ivana Drábová. Michaella ju oslovila s jasnou témou a dve ženské duše našli pochopenie okamžite. „Na texte sme nemuseli absolútne nič upraviť. Všetko sadlo na prvýkrát, pretože Ivana pochopila moje pocity naozaj dokonalým spôsobom,“ zdôraznila Michaella.

Najväčšia výzva čakala na mladú speváčku v štúdiu, kde potrebovala interpretovať situáciu, ktorú na vlastnej koži nezažila. Hoci jej chvíľu trvalo, kým sa naladila na autentickú citovú vlnu, postavenú latku vo finálne zdolala. „Keď sme začali nahrávať, chýbala mi v štúdiu atmosféra, ktorá by mi pomohla vcítiť sa do textu tak, ako som si to predstavovala. Musela som si teda predstaviť konkrétnu situáciu, aby som dokázala spievať so smútkom v hlase. Od nahrávania síce ubehlo už pár dní, ale stále mám pri jej počúvaní zimomriavky,“ priznala Michaella.

Na odvážne posolstvo skladby nadviazal aj fotograf Ján Štovka, ktorý Michaelline myšlienky zachytil v čierno-bielej fotografii. Jej charakter presne vystihuje atmosféru momentu, kedy sa človek vysporiadáva so stratou blízkej osoby, a preto do neba volá zas… „Chcela som, aby sa vo fotografii odrážal príbeh pesničky. Fotili sme na okne a z môjho výrazu je jasné, že prežívam smútok. Som rada, že všetko do seba symbolicky zapadlo a aj z fotky cítiť prázdno v duši, ktoré pozná každý, kto navždy stratil milovanú osobu,“ dodala Michaella.

Singel Do neba volám si môžete vypočuť –

http://www.youtube.com/watch?v=etyg1TUjUSI&feature=player_embedded

zdroj: Imrich Makó

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky