Novinky

Medial Banana sa spojili s ukrajinskými Mad Heads a nahrali naliehavý protest song

Kapela Medial Banana sa hlási s ďalšou horúcou novinkou z pripravovaného albumu. Ten plánujú vydať pod krídlami domovského Reggae Callin’ Records na jar 2024 a bude niesť názov More času. Pri najnovšom singli si nedávajú servítku pred ústa a vyjadrujú jasný postoj k vojne na Ukrajine. Na hosťovačku k novinke No More War si pozvali rock-ska-punkovú legendu z Kyjeva a vy si túto spoluprácu môžete nájsť na všetkých streamovacích platformách.

“Prišiel som na Slovensko, aby som zachránil život mojej mame a našiel som kultúru, do ktorej som sa zamiloval,” vraví Vadym Krasnooky, umelec, spevák a líder kapely Mad Heads z Kyjeva, ktorý musel krátko po invázii ruských vojsk na Ukrajinu utiecť z rodného mesta a usídliť sa v Bratislave kvôli zdravotnému stavu svojej matky, ktorá bola odkázaná na dialýzu. Dnes pôsobí z nášho hlavného mesta a stále sa aktívne venuje hudbe, čoho dôkazom je aj najnovšia skladba No More War v spolupráci s bratislavskými Medial Banana – reggae protest song s jasným odkazom na vojnu na Ukrajine, ktorá bude jednou zo skladieb na ich očakávanom albume.

Vypočuj si náš podcast s Medial Banana, kde Pokyman a Erik Šulc rozprávajú aj o pripravovanom novom albume a singli No More War:

➡️ Podcast Moja Muzika je súčasťou podcastov Denníka N. Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Nová skladba od Medial Banana a Mad Heads odznela naživo už koncom leta na festivale Uprising na Zlatých pieskoch, kde vzbudila vášnivé reakcie. Najbližšie ju spoločne zahrajú na svojom poslednom bratislavskom koncerte tohto roku, vo štvrtok 7.12. v klube Šafko. Na Silvestra potešia tento rok “banáni” obyvateľov Žiliny, kde spolu s kapelou Le Payaco odohrajú svoje koncerty na Hlinkovom námestí. Potom ich zažijete už až na tour k pripravovanému novému albumu, s ktorým budú obcházať slovenské a české kluby od marca do mája budúceho roka.

text: Sveťo Moravčík
foto: archív Medial Banana a Mad Heads

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky