Novinky

Mária Čírová má nový klip na titulnú skladbu filmu Spiknutie

Mysteriózna nálada, čierne kostýmy a náhrobné kamene. Tak to vyzerá v novom klipe speváčky Márie Čírovej „Save you“. Gotická atmosféra má opodstatnenie, ide totiž o titulnú skladbu k slovenskému hororu SPIKNUTIE, ktorý má premiéru už dnes večer!

 

Film Spiknutie už čoskoro divákov očarí trikmi, bizarnými scénami a nečakanými prekvapeniami. Jedným z nich je aj titulná skladba, ktorú zložila talentovaná speváčka Mária Čírová. Teraz k nemu nakrútila aj hororový klip. Medzi náhrobnými kameňmi na cintoríne sa pohybovala ladne ako dokonalá herečka. Mária Čírová to komentuje:

„Je to pre mňa zaujímavá a nová skúsenosť, lebo po prvýkrát som vôbec nezasahovala do tvorby videoklipu. Klip je totiž z veľkej časti poskladaný z filmu, takže som bola veľmi zvedavá, čo tam vlastne bude… Výsledok sa mi páči.“

Máriu Čírovú oslovili filmári, aby im napísala k mysterióznej dráme Spiknutie hudbu do titulkov. Skladbu „Save you“ zložila spolu so Zolim Tóthom, s textom jej pomohol Thomas Puskailer a jeho manželka Abbie. Réžie klipu sa bravúrne zhostil jeden z režisérov filmu Roman Lazar. Pre krehkú Máriu Čírovú si pripravili hororovú koncepciu napínavého klipu.

„Videoklip kopíruje atmosféru filmu, má aj rovnakú farebnosť, rekvizity a kostýmy. Klip sme nakrúcali na rovnakých miestach ako film, na cintoríne Kozia brána v Bratislave a v opustenej kúrii v Modre.  Do klipu sme, samozrejme, dodali aj niekoľko záberov z filmu. Je to milé dielko,  som na neho celkom hrdý. “ Nadšene opisuje Roman Lazar.

Mysterióznu drámu Spiknutie nakrúcali 21 dní. Hlavné postavy vo filme stvárnia Zuzana Kocúriková, Michaela Drotárová, či Dušan Cinkota.

 

„Spiknutie je nezávislý alternatívny film. Je možno takou revoltou proti oficiálnej slovenskej kinematografii.  Dnes je veľmi ťažké za málo peňazí urobiť dobrý film.  Dúfam, že sa nám to podarilo.  Máme ambíciu preraziť s ním do sveta a ponúknuť ho ešte tento rok špecifickej skupine divákov v celej Európe…“  Dodáva Roman Lazar.

 

Spiknutie je napínavý film založený na prekvapeniach a efektových záberoch. Príbeh ukazuje ako svet mágie a nadprirodzených javov môže zasiahnuť do reálneho života jednotlivcov.

text:Nora Krchnakova
foto:Lili Matušková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky