Novinky

MALALATA v nútenej pauze nezaháľa a vydáva nový track

Známe DJské duo MALALATA, ktoré stojí za obľúbenými žúrmi s názvom Balkan Bashavel, v pauze vynútenej protiepidemickými opatreniami rozhodne neleňoší. V posledných mesiacoch tak Roman Lalík a Jakub Kmošena, ktorí spolu hrávajú už neuveriteľných 14 rokov, zorganizovali niekoľko online parties a zapracovali na vlastnej hudobnej tvorbe. V týchto dňoch tak v spolupráci s Jimmym Dangerom a Lukiem FWD vydávajú nový track s názvom Tarabuka.

„Track vznikal ako jeden veľký experiment s fúziou klasického a moderného zvuku. Kombinuje tradičné bulharské vokály s anglicky spievaným rapom, o ktorý sa postaral náš kamarát MC Jimmy Danger, vysvetľuje Jakub. „Tzv. white voice či white singing, teda tradičná technika spevu vo folklóre východnej Európy a Balkánu, je ústredným prvkom. Celkový zvuk je ale skôr moderný, energický a v každom prípade aj tvrdší a údernejší ako zvyšok našej produkcie,“ dopĺňa Roman.

 Na finálnej verzii tracku Tarabuka zanechal svoj rukopis aj producent Lukie FWD zo štúdia The Wellders. O mastering sa postaral Ján Zborovjan z Audio Wizzards. Čerešničkou je prepracovaný vizuál od ilustrátora Mareka Sivého, ktorý rozpohyboval animátor Ľubomír Abrinko. Audio verziu nového kúsku odpremiérovali MALALATA pred stovkou skalných fanúšikov na marcovej Zoom Party.

Aké vôbec bolo nahrávať track v tomto podivnom čase? „Na tracku sme začali pracovať pred vyše dvoma rokmi klasicky v štúdiu. Potom nejaký čas ležal nedotknutý a nepovšimnutý. K dokončeniu sme sa samozrejme rozhodli v najnevhodnejšej dobe, kedy nás a producenta oddelovali v ten moment len s ťažkosťami prekročitelné hranice medzi Českom a Slovenskom, smeje sa Roman. „Bolo to teda náročné, lebo sme väčšiu časť procesu absolvovali online a zvuk cez videohovor predsa len nie je taký dokonalý ako priamo v štúdiu,“ dodáva Jakub.

MALALATA teraz už len dúfa, že sa čoskoro uvolnia všetky opatrenia a chalani sa zasa vrátia k tomu, čo ich baví a napĺňa najviac, k hraniu pred ľudmi a pre ľudí. „Snáď bude tohtoročné leto dýchať hudbou a kultúrou obecne a my si s fanúšikmi užijeme dostatok open-air akcií, či už to budú naše tradičné Balkan Bashavely alebo party MALALATA Daytime či All night. A pevne veríme, že na jeseň sa už budeme stretávať aj pod strechou v hudobných kluboch.“

 

Za redakciu: Martin Laškovský

Foto: MALALATA

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky