Novinky

Mafia Corner pripravuje po Zuzulienke šok s Rytmausom!

Z londýnskeho podzemia na vrchol hitparád! Aj takto by sa dal zhrnúť raketový nástup Mafie Corner s debutovým singlom Zuzulienka. Nápad vrátiť na scénu legendárny hit Františka Krištofa Veselého si našiel producenta Toy Boya v metre britskej metropoly. Spolu s Randym sa dali do práce a hoci na trh prišli s neznámou značkou, sebavedomie im v žiadnom prípade nechýbalo. Ako sa ukázalo, mali na neho právo.

Na iTunes je Zuzulienka najsťahovanejšia skladba, na Youtube sa počet zhliadnutí blíži k miliónu a do svojich playlistov ju zaradilo 24 rádií v česko-slovenskom éteri, kde prevalcovala viaceré hitparády, čo neuniklo pozornosti ani dramaturgom  českej verzie MTV. „Krstným otcom“ mafiánskeho hitu za riekou Moravou je moderátor rádia Kiss Publikum a DJ Ondřej Albrecht. „Prvýkrát som Zuzulienku počul, keď som bol hrať na Slovensku. Hneď sa mi hlavou prehnala myšlienka, že túto pesničku nepoznám, ale celkom sa mi páčila. Doma som si ju potom našiel na Youtube a zdala sa mi ako celkom fajn song. Pokusov o electro swing bolo Česku, aj na Slovensku už niekoľko a práve táto pieseň mi prišla ako najvydarenejšia,“  vysvetľoval Ondřej Albrecht.

Zuzulienkománia sa u našich západných susedov rozbehla ako lavína. V rádiách patrí medzi najžiadanejšie, ľudia ju zdieľajú na sociálnych sieťach a v kluboch taví tanečné parkety. O. Albrecht dokonca s úsmevom spomína na situáciu, kedy priamo na akcii prišiel za ním chlapík s otázkou, čo je to za pieseň. „České publikum oslovila Zuzulienka najmä tým, že je naspievaná po slovensky. Na rozdiel napr. od Yolandy Be Cool – We No Speak Americano si ju môžu spievať aj neanglicky hovoriaci poslucháči. Vzhľadom k tomu, že českých alebo slovenských tanečných vecí nie je veľa, toto bude tiež jedným z dôležitých faktorov úspechu,“ konštatoval O. Albrecht.

Mafia Corner sa nikdy netajila maximálnymi ambíciami. O to väčšia vlna očakávania sa dvíha medzi fanúšikmi, ktorí si kladú otázku, s čím príde producentské duo po Zuzulienke. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať. Počas víkendu sa totiž Toy Boy a Randy objavili ako kreslené postavičky v spoločnosti kontroverzného Rytmausa, presláveného z Lokal TV svojim nevyberaným vulgárnym slovníkom. „Opäť sme pripravili niečo nové, čo tu ešte nebolo. Život v mafii je práve o tom, že chodíme po hrane, a to nás inšpiruje robiť veci, ktoré sa vryjú pod kožu. Určite je vzrušujúcejšie, keď má človek na krku nôž a v krvi cíti adrenalínovú nálož,“ nechal nový singel zahalený rúškom tajomstva Toy Boy.

zdroj: Imrich Makó

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky