NovinkyKam na koncert?

Maďarská legenda OMEGA plní sľub – vystúpi v STEEL Aréne

Tohtoročné 10. narodeniny STEEL Arény budú výnimočné. Po domácej slovenskej špičke vystúpi v októbri v Košiciach Bryan Adams, ale to ani zďaleka nie je všetko, pretože 10. decembra sa môžu na prvotriednu šou tešiť fanúšikovia maďarskej rockovej legendy OMEGA.

OMEGA zahrá v STEEL Aréne prvýkrát, no jej frontmen János Kóbor ju však dôverne pozná. V roku 2009 v nej totiž vystúpil ako hosť na koncerte Scorpions.

Naposledy sa maďarskí rockeri predstavili v Košiciach v Dóme svätej Alžbety v októbri 2015 a tisícdvesto lístkov, ktoré organizátori ponúkli do predaja, sa rozpredalo za tri dni! „János Kóbor vtedy dal sľub „nabudúce sa vidíme v STEEL Aréne“ a my sme mu s jeho splnením veľmi radi pomohli. Fanúšikovia Omegy sa môžu tešiť na ich najznámejšie skladby, ako aj na nové piesne z projektu Testamentum. Keďže, ako je o členoch kapely známe, mimoriadny dôraz kladú na kvalitu zvuku a prepracované svetelné efekty, určite budeme svedkami ďalšieho dokonalého hudobného zážitku,“ uviedol Igor Havrila, generálny manažér STEEL ARÉNY.

Jedna z najúspešnejších maďarských skupín vznikla v roku 1962 a dnes ma za sebou sedemnásť štúdiových albumov v maďarčine, desať štúdiových albumov v angličtine a jedenásť koncertných albumov. Spočiatku kapela hrala coververzie britských a amerických rockových skladieb. V momente, ako začala produkovať vlastné piesne sa stala hudobnou ikonou, ktorá udávala trendy nielen doma, ale valcovala celú východnú Európu a originálne muzikantské umenie vynieslo jej členom na tú dobu nepredstaviteľný úspech aj na „západe“. „Muzikanti, ktorí pochádzali z dvoch študentských kapiel, prvýkrát spoločne vystúpili vo vysokoškolskom klube v Budapešti. Keď sa ich organizátor opýtal na názov, aby ho mohol napísať na plagát, povedali mu, nech tam dá čo chce. A on napísal – Dnes hrá OMEGA,“ traduje sa o vzniku názvu.

Keď sa OMEGA v 90-tych rokoch vrátila na scénu v pôvodnej zostave, na národnom budapeštianskom Népstadióne sa tlačilo napriek nepríjemnému daždivému počasiu 80 000 fanúšikov. Tvorba dnes už legendárnej formácie zasiahla a formovala generácie rovnajúc sa posolstvu, aké zanechali The Beatles, Deep Purple, či Rolling Stones. Preto nikoho neprekvapí, že napr. albumu Gammapolis patrí v kategórii „najpredávanejší album v Maďarsku“ jasné prvenstvo, Time Robber je najviac predávaným albumom maďarskej skupiny v zahraničí a práve OMEGA si ako prvá maďarská kapela pozvala k nahrávaniu symfonický orchester. Najznámejšiu skladbu Gyöngyhajú lány prespievalo viac ako 100 iných interpretov, snáď najznámejšími sú verzie od Scorpions – White Dove a Aleša Brichtu – Dívka s perlami ve vlasech.

OMEGA zahrá svoje najznámejšie skladby a s projektom Testamentum to bude úplne prvé vystúpenie v STEEL ARÉNE.

Koncert sa organizuje v spolupráci so spoločnosťou elóKONCERT.

Vstupenky na koncert Omegy, ktorý sa uskutoční 10. decembra 2016 o 19.00 hod. v košickej STEEL Aréne, si môžete zakúpiť exkluzívne v sieti ticketportal.sk. Cena lístkov sa začína od 14,25 € pri LIMITOVANÉJ AKCII 3+1.

Info: www.steelarena.sk

Najväčšie hity skupiny OMEGA:

https://www.youtube.com/watch?v=R5PCZ8Yp94Y

https://www.youtube.com/watch?v=KBg_Q-r5KIY

https://www.youtube.com/watch?v=M4jBir34guQ

zdroj: Imrich Makó

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky