Novinky

Lucie Bílá a jej nový opus Bang! Bang! (+ dátumy koncertov na Slovensku)

Lucie Bílá album Bang!Bang!Album Bang! Bang! nadväzuje na úspešný Hvězdy jako hvězdy s coververziami známých piesní. Iste si každý vybaví např. populárnu Troubu

Pesničky pre Bang! Bang! vyberala Lucie Bílá spoločne s Ondřejom Soukupom (produkcia, aranžmá) a Gabrielou Osvaldovou (české texty). Ako O. Soukup priznává, o niektoré pesničky sa bili. Jednu vybranú a už otextovanú, nahranú a naspievanú pieseň nakoniec museli vynechať. Ako v prípade schvalovacieho procesu u albumu Hvězdy jako hvězdy došlo k zákazu vydania piesne, o ktorú veľmi stáli. „Cat Stevens (nyní Yusuf Islam), autor pesničky Wild World, osobne zakázal jej vydanie a chcel dokonca pisomné potvdeníe, že nikdy nikde nebude použitá,“ potvrdzuje O. Soukup. U Hvězd nastala analogická situácia v prípade skladby A Taste Of Honey.

Pôvodným zámerom koncepcie albumu bolo držať sa piesní zo 60. rokov, „… „ale pak se nám nůžky rozevřely.“ Pesnička You Are My Destiny (na albume pod názvom Saint Germain) od Paula Anku je z roku 1958 a najmladšia je Tommorow Never Dies (na albume Martini Dry) od Sheryl Crow, titulná skladba z filmu zo série bondoviek,“ dodává producent.

Tažké bolo vyberať single do rádií. Najväčšiu ambíciu mala podľa Soukupa už spomínaná pieseň Saint Germain, ale odborníky na rádia upozornili, že názov piesne, ktorý hrá roľu i v textu, je pre priemerneho českého či slovenského poslucháča príliš zložitý a tým pádom stráca ako single nadeje. Nakoniec bola ako prvý single vybratá skladba Život vypadal krásně (Daydream).

Lucie Bílá chcela mať na albume nejakú rockovú pecku a nakoniec obe dámy vybrali You Shook Me All Night Long (Tygřice) od AC/DC. Gabriela bola z piesne nadšená takisto ako Lucie a – pre zaujímavosť – venovala ju primárovi mužského oddelenia závislostí Psychiatrickej liečebne v Bohniciach MUDr. Karlovi Nešporovi.

Ako ďalšia coververzia hitov na albume sa nedá nespomenúť ešte napr. When A Man Loves A Woman (Zkus mi psát), Sonnyho Bang Bang My Baby Shot Me Down (Bang! Bang!) známu z kultovneho filmu Kill Bill, Raindrops Keep Fallin‘ On My Head (Z deště pod okap) z filmového evegreenu Butch Cassidy a Sundance Kid, Hallelujah (Desatero) od Leonarda Cohena alebo Bridge Over The Trobles Water (Most přes rozbouřené vody) od Paula Simona (túto pieseň ako jedinú nenapísala Gabriela Osvaldová, ale otextoval ju Pavel Vrba).

Celý album je nahratý živým orchestrom a producent si dokonca dovolil zaplatiť živý sláčikový orchester, čo by mohlo byť vzhľadom k predajom hudobných nosičov v dnešnej dobe považované za prepych. Bang! Bang! vznikol za štyri mesíace, nepočítajúc niekoľko mesíacov venovaných výberu píesní.

Lucii Bílou uvidíte v decembri v týchto slovenských mestách:

05.12.2009 20,00 Sobota Prievidza SH – koncert s kapelou Petra Maláska

07.12.2009 19,00 Pondelok Nitra SH – koncert s kapelou Petra Maláska

08.12.2009 19,00 Utorok Košice Dom umenia – koncert s Petrem Maláskem

11.12.2009 19,00 Piatok Lučenec SH – koncert s kapelou P.Maláska

12.12.2009 19,00 Sobota Piešťany Dom umenia

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky