Novinky

Lucia Šoralová & Nerez už onedlho v Košiciach!

Príďte si naživo vychutnať podmanivý šansón, folk, klezmer či balkánske rytmy v podaní Lucie Šoralovej a pôvodných členov skupiny Nerez,  Zdeňka Vřešťála a Víta Sázavského. Večer plný emócií zaručí skvelá interpretácia, nádherné melódie, overené skladby aj novinky z dielne Lucie Šoralovej a Nerezákov. Už onedlho sa umelci predstavia aj v Košicach.

Slovenská speváčka žijúca v Prahe Lucia Šoralová prispela reštartu Nerez-u, ktorý nabral druhý dych a opäť ponúka fanúšikom skladby plné hlbokých posolstiev. Pôvodní členovia Vít Sázavský a Zdeněk Vřešťál spolu s Luciou naspievali nový album s názvom Zlom plný nádherných piesní. Obsahuje 12 prevažne autorských skladieb od Zdenka Vřešťála a Lucie Šoralovej a so zaujímavými hosťujúcimi autormi (Ondřej Soukup alebo Silvia Kaščáková).

Lucia do skupiny vniesla nový náboj a energiu. Ako autorka sa podieľala takmer na polovici skladieb a to albumu dodalo vnútornú dynamiku.

Už predtým sa písalo, že bude pestrý a je to naozaj tak. Znie tu typický šansón, pokojná balada, blues, čardáš a dokonca aj reggae. Jednou z najväčších devíz je inštrumentálna stránka, chytľavý groove na kontrabase, či flautové sólo, aranže, pod ktorými sú podpísaní Sázavský a flautista a multiinštrumentalista Robert Fischmann. Zlom bude patriť k zásadným albumom tohto roka.

V novom projekte NEREZ & LUCIA je speváčka Lucia Šoralová rovnocennou partnerkou zakladajúcich členov pôvodnej skupiny Nerez. Zdeněk Vřešťál, Vít Sázavský a Lucia Šoralová tvoria základné spevácke aj autorské trio novej skupiny Nerez & Lucia.Nerez & Lucia má pred sebou krátke turné po Slovensku. A medzitým vystúpenia na letných festivaloch.  Na turné bude prezentovaný aj nový album ZLOM, ktorý vyšiel vo februári tohto roka. Hlavnými autormi piesní sú Zdeněk Vřešťál a Lucia Šoralová, ale nájdete tam aj zhudobnenú báseň Vítezslava Nezvala, balkánsku rómsku ľudovú pieseň, jednu pieseň od Ondřeja Soukupa či text od Silvie Kaščákovej, a tiež dve dodnes nevydané piesne z repertoáru starého Nerezu.

Pozývame na toto jedinečné vystúpenie aj do Košíc.

Zdroj: https://www.facebook.com/pg/NerezLucia

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky