Novinky

Longital na ceste Amerikou

Dnes len tak nahrubo a dúfam, že sa k tomu ešte vrátime: Boli sme v   Amerike a trochu aj v Kanade. Náš druhý trip tohto druhu tento krát   prebiehal pozvolnejšie, 6 koncertov za 22 dní a štyri   úplne odlišné mestá, v ktorých sme pobudli.

Po 15 rokoch sme sa a trochu   aj nechtiac vrátili na dve miesta, ktoré stoja ako pomníky na začiatku   nášho vzťahu, Coney Island, baby:-) a Niagara falls. Veľa valiacej sa   vody na obidvoch miestach (áno je to tá istá voda, ktorá sa je v našich   textoch, ktorá sa vyparuje a padá trebárs aj na Karpaty a zlieva sa do   Dunaja, kto vie?)

Z New Yorku nesieme pozdravy od Markéty Irglovej, ktorá   nahráva práve svoj druhý sólový album na Islande. V  Chicagu ešte stále fúka, a vietor prudkú vodu hádže o   breh, vlny ako na mori. (zase voda:-) Vďaka Igor Mikoláška za azyl ! 2   koncerty a dlhý presun – presne 29 hodín – vlakom do  Austinu, ktorý sa na konci marca mení na obrovské   mravenisko úzko orientovaných mravcov. SXSW festival   priláka každý rok tisíce muzikantov a pravdu povediac, chvíľami je to   tam na neprežitie. Chvalabohu sme strávili čas mimo festivalu na vidieku   (vďaka Tom Besson 🙂 a sedeli často na terase domu a počúvali hudbu,   ktorú sme nikdy predtým nepočúvali (Gillian Welch, Nickel Creek a veľa  ďalších)… jedli jedlá, ktoré bežne nejeme (tex mex) a užívali si   skoro tropické teplé počasie našťastie pod mrakom. 2 koncerty a ešte   dlhsí presun Austin – Toronto.

V Toronte sme boli prvý krát a dobre nám padlo, že   nás zase niekto prichýlil (vďaka Richard Štilicha 🙂 Canadian   Music Week – výborná konferencia, kde sme sa okrem iného   zoznámili s nejakými dôležitými ľuďmi z hudobného biznisu, pobrali   rozumy a ja som uplietla asi 20 cm šálu – nestrácam čas! 2 koncerty a   prelet cez mláku do Prahy.

Po asi 8 rokoch sme hrali zase s bubeníkom slávny koncert Departure v   Roxy – vďaka Milan Cais :-), ktorý si nás pre túto   príležitosť vybral a všetko s nami naskúšal. Zahrali sme spolu päť  naších piesní a jednu od Tata bojs. Bol to jedinečný zážitok hlavne   pre nás, ktorý sa zrejme nezopakuje v takomto rozsahu a nemáme z neho  žiadny záznam. To aby ste nabudúce vedeli, že žiadne nabudúce nie je   🙂 TERAZ a Nebudeme se opakovat !

LONGITAL LIVE

13 Apr Pi – CZ / Třebíč Klub B / w. FRU FRU, MUFF

14 Apr So – CZ / Karviná KC Agapé 20 Apr  Pi – CZ / Nový Jičín Galerka

21 Apr So – CZ / Zlín Hvězdárna

26 Apr Št – CZ / Plzeň Zach’s pub, Palackého nám. 2

28 Apr So – SK / Bratislava U očka – Acoustic set / w Biorchestr, Jarowsky   dvor

03 Máj Št – CZ / Prague A studio Rubín 05 Máj So – CZ / Železný Brod Běliště

11 Máj Pi – CZ / Bystřice nad Perštejnem Majáles 18 máj Pi – CZ / Havířov, Jazz klub

19 Máj So – CZ / Polička, Poličské Rockoupání 25 Máj Pi – CZ / Písek, Synagoga / w. Midi Lidi

21 Jún 2012 Št – HU / Orfű, Fishing 30 Jún So – CZ / Litoměřice Litoměřický kořen

07 Júl So – SK / Trenčín Pohoda Festival

DLHÉ video DIELY Sledujte náš retro kanál na: http://www.youtube.com/user/dlhevideodiely?ob=0&feature=results_main

Vaši Shina a Dano z Dlhých dielov

www.longital.com

www.facebook.com/longital

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky