NovinkyKam na koncert?

Limp Bizkit, Apocalyptica aj Goran Bregović! V lete sa určite vyberte do Amfiteátra Košice.

Počas letných mesiacov sa v Amfiteátri Košice uskutoční trojica výnimočných premiérových koncertov. V metropole východného Slovenska po prvýkrát vystúpi strhujúca americká rap-rocková kapela Limp Bizkit, priaznivci metalu a vážnej hudby si určite prídu na svoje počas špeciálneho koncertného programu fínskej skupiny Apocalyptica a filmovo-balkánsku atmosféru prinesie skladateľ, gitarista a spevák Goran Bregović so svojou skupinou.

Svetovo uznávaný skladateľ a „kráľ balkánskej hudby“ Goran Bregović & His Wedding and Funeral Band zavítajú do Košíc v piatok 19. júla 2019. Hudobníci odohrajú skladby z aktuálneho albumu Three Letters From Sarajevo a tiež niekoľko silných, svetoznámych filmových piesní ako napríklad Kalashnikov, Ya Ya (Ringe Ringe Raja), Bubamara či Mesečina. Pred Vianocami odohral Bregović veľký koncert s orchestrom v rodnom Sarajeve pre viac ako 15-tisích divákov. S aktuálnym koncertným programom navštívil v roku 2018 napríklad aj Austráliu, Veľkú Britániu, USA a tiež blízke krajiny Európy, medzi ktorými nechýbalo ani Slovensko. Ako človek pôsobí Bregović príjemne, skôr nenápadne. Jeho meno je vo svete veľmi známe, no vyhýba sa veľkým promoaktivitám a povrchným médiám. Necháva za seba „hovoriť“ hudbu. Prostredníctvom koncertu Bregovića a skupiny His Wedding And Funeral Band budú mať diváci možnosť zažiť radosť a energiu z balkánskej hudby.

https://www.youtube.com/watch?v=qKoUx1hHn18&feature=youtu.be

„Bregović uviedol na svetovú scénu balkánske dychovky, za čo mu partí veľká vďaka. Jeho nový album Tri listy zo Sarajeva prináša silný humanistický podtext, nech je akokoľvek vyvažovaný obvyklou tanečnou bujarosťou. Bregović ho venoval rodnému mestu Sarajevu. Mestu, ktoré počas vojny v Juhoslávii zažilo krvavé bombardovanie prevažne vlastnými krajanmi.
Bregović dobre vie, čo ľuďom ponúknuť: jeho svojbytná a poslucháčsky ústretová verzia balkánsko-rómskej popmusic dotiahnutá na búrlivo tanečných koncertoch početným Wedding and Funeral Bandom ho preto stále radí medzi vysoko žiadaných hudobníkov,“
napísal v recenzii na album zaradený v kategórii world music český hudobný publicista Jiří Moravčík.

Uvedený víkend bude pre Košice pomerne zaujímavý. O dva dni neskôr sa na pódium Amfiteátra Košice postaví americká skupina Limp Bizkit.

Limp Bizkit, jedna z najzábavnejších a najzaujímavejších amerických kapiel, odohrá svoju strhujúcu show v nedeľu 21. júla 2019.

Podľa aktuálnych informácií Limp Bizkit nahrávajú dlhoočakávaný album od novembra 2018. Situácia s nahrávaním sa skomplikovala kvôli  požiarom v Kalifornii, počas ktorých kapela prišla o technické vybavenie. Počas júna a júla budúceho roka Limp Bizkit vyrazia na európske turné a jednou zo zastávok budú aj Košice.
Členovia kapely fanúšikom odkazujú, že im to aktuálne hrá lepšie ako kedykoľvek predtým a po 22-rokoch fungovania kapely hrdo prinesú svoju rap-rockovú smršť na kontinent.
Návštevníci sa môžu pripraviť na nové skladby aj najväčšie hity, ako napríklad Rollin‘, My Generation, Nookie či Break Stuff.

Trojicu premiérových zahraničných koncertov v Amfiteátri Košice zavŕši vystúpenie fínskej úderky Apocalyptica ´Plays Metallica´ v nedeľu 18. augusta 2018.

Úžasní violončelisti z Fínska sú považovaní za medzinárodný fenomén.
Skupina sa tentokrát zastaví v Košiciach v rámci turné APOCALYPTICA ‚PLAYS METALLICA‘ a pod holým nebom odohrá svoj aktuálny koncertný program doplnený o strhujúcu svetelnú show.
Okrem skladieb z prelomového debutového albumu hudobníci zahrajú aj ďalšie klasiky skupiny Metallica. Apocalyptica tentokrát sľubuje koncertný program so špeciálnou dĺžkou, bude pozostávať z dvoch častí rozdelených prestávkou.

Vstupenky

Goran Bregović https://www.ticketlive.sk/sk/event/goran-bregovic-19-07-2019-kosice

Limp Bizkit https://vstupenky.maxiticket.sk/limp-bizkit-kosice-2019

Apocalyptica https://vstupenky.maxiticket.sk/koncert-apocalyptica-kosice-2019

Redakciu mojamuzika.sk informovala Agentúra KVAS.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky