Novinky

Líder skupiny Kvety v podpaží sa kvôli klipu k skladbe „Prázdne slová“ ponoril do mrazivého jazera!

Východoslovenská kapela Kvety v podpaží sa môže pochváliť unikátnym klipom k skladbe „Prázdne slová“. Frontman kapely Martin „Lecho“ Lechman kvôli nemu riskoval zdravie a ponoril sa uprostred zimy do studenej vody. Keďže doteraz nikdy nebol „ľadovým medveďom“, bol to pre jeho telo skutočný šok. Scenár klipu má na svedomí producent kapely Lukáš „Kolja“ Kolivoška, bývalý dlhoročný člen IMT Smile. Klip k piesni „Prázdne slová“ chalani nakrúcali pod taktovkou talentovaného režiséra Jara „Jarisa“ Vaľka. Hudbu k singlu zložili členovia skupiny spoločne, text napísal Martin Lechman. Pozrite si snový videoklip, v ktorom líder kapely absolvoval doslova očistu v mrazivom jazere!

Zamrznuté nohavice a začiatok kariéry „ľadového medveďa“! Skupina Kvety v podpaží nakrúcala videoklip k singlu „Prázdne slová“ v skutočne náročných podmienkach. Jej frontman Martin „Lecho“ Lechman sa totiž v treskúcej zime musel ponoriť do jazera.

Dá sa povedať, že asi už som „ľadovým medveďom“. Žiaľ, trochu neskoro som prišiel na to, že to chce prípravu minimálne v studenej sprche. Ja som ju podcenil. Voda bola šialene studená. Keby aspoň svietilo slnko, ale nakrúcali sme v deň, keď najradšej všetci zostávame doma. Ponoril som si dokonca aj hlavu, čo nezvyknú robiť ani najväčší otužilci. Vraj je to nebezpečné. Bol to pocit ako keby som mal hlavu vo zveráku, v tej chvíli som si veľmi slabo cítil nohy. Asi najväčší problém bolo vyzliecť si mokré zmrznuté nohavice keď som vyšiel z vody von. Nohy som opäť pocítil až po tom, ako som ich pol hodiny zohrieval v naštartovanom aute,“ vraví so smiechom Martin „Lecho“ Lechman.

Frontman, ktorý je zároveň gitaristom aj spevákom skupiny, má šťastie, že neprišiel o svoj nezameniteľný hlas. Scenár ku klipu napísali členovia kapely spolu s Lukášom „Koljom“ Kolivoškom, ktorý si vzal na starosť aj produkciu projektu „Skorocel“.

„Videoklip nám režíroval Jaro „Jaris“ Vaľko, ktorý k scenáru pridal aj umelecký pohľad cez oko kamery a výber samotného miesta, kde sme nakrúcali. Keď sa na to spätne pozerám, bolo to vzrušujúcich pár dní. „Jaris je úžasný človek, hneď sme si sadli ako ľudia. Veľa sme sa pred klipom rozprávali na rôzne témy, cítil som rovnaké vyžarovanie. Prakticky aj tento klip je výsledkom týchto našich spoločných „vibrácií“,“ dodáva Martin „Lecho“ Lechman.

20151211_122723Singel „Prázdne slová“ je výsledkom spoločnej práce kapely.

„Hudbu sme zložili spoločne, text som napísal je sám.   Námet k piesni vznikol v mojom byte, keď som sa len tak hral s gitarou a prežíval som zlomové obdobie po rozchode. Pieseň vznikla pomerne rýchlo, text som napísal za 10 minút,“ vysvetľuje tvorivý proces Martin „Lecho“ Lechman.

Okrem gitaristu a speváka Martina Lechmana má východoslovenská kapela Kvety v podpaží ďalších 6 členov. Za bubnami sedí Ján Lechman. Na basovú gitaru hrá známy basgitarista, bývalý člen kapely I.M.T. Smile Lukáš „Kolja“ Kolivoška. Gitarové sóla a nálady dohrával štýlový košický gitarista Peter Filčík. Kapela momentálne hráva v rozšírenej zostave o klaviristu Maťa Onderišina, basgitaristu Michala Balucha a saxofonistu Miloša Kostára. Singel „Prázdne slová“ pochádza z projektu „Skorocel“, ktorý kapela čoskoro predstaví aj na koncertoch po celom Slovensku. Všetky aktuálne informácie nájdete na https://www.facebook.com/kvetyvpodpazi/?fref=ts

zdroj: Nora Krchňáková

foto: celá skupina: Jaris, z nakrúcania: Veronika Stachová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky