Novinky

Letné recenzie sa vracajú na stránky novín

Týždenník Prešovské noviny a ďalšie týždenníky MY na východnom Slovensku sa vrátil k letnej rubrike hudobných recenzií. Albumy recenzované v minulom roku stihol pozoruhodný osud.

Na minuloročný letný seriál recenzií Prešovských novín a webu korzar.sk nadviazali aj tento rok týždenníky siete MY na východnom Slovensku. Začali od A, prvou zverejnenou recenziou je novinka skupiny AMC Trio.

Vlani začali od Adama Ďuricu. Recenzované albumy stoihol zaujímavý osud. Napríklad Mandolína  spomínaného Ďuricu sa stala zbierkou singlov, keď sa skoro každá skladba uchytila v éteri. „Výnimkou je najlepšia pieseň platne Trest smrti. Tá sa singlom nestala, ale ono to tak býva, že subjektívny vkus sa od masového líši,“ píšu o osude Prešovské noviny.

Čítaj tiež: V každom čísle Prešovských novín nájdete odteraz novú recenziu

Najčítanejšou recenziou sa vlani stalo CD Ivan Tásler a IMT Smile – Na ceste 1979, z ktorého vzišiel aj proklamovaný singel Iné to už nebude, znamenajúci návrat ku koreňom.

Druhý najčítanejší album spravili Chiki liki tu-a, nesie obskurný názov Slzy Tvý mámy, Šedivý a spol. a toto dielko ziskalo cenu na Radio_heads Awards od Radia_FM ako Album roka. Slova chvály z recenzie sa naplnili.

Podobne tak pri platni Davida Kollera ČeskosLOVEnsko, ktorá dostala hneď niekoľkých Andělov a tiež to bol Album roka. Aj vďaka poetke a textárke Mirke Ábelovej. Tento počin bol zároveň najpredávanejším článkom spomedzi recenzií cez Piano.

Za zmienku stojí aj Komara. Prešovské noviny píšu: „V rámci seriálu letných recenzií sme predstavili aj skutočnú lahôdku. Album Komara od rovnomennej kapely, ktorú založil Prešovčan David Kollár s bubeníkom legendárnych King Crimson Patom  Mastelottom a trubkárom Paolom Rainerim. To je veľká vec, nielen na slovenské pomery a aj tu nám to dôjde až neskôr, čo sa to vlastne stalo a o aký medzinárodný úspech ide. Zatiaľ stále nevieme, čo máme doma. No keď sme napísali, že sme zvedaví, aké ohlasy bude mať album (medzičasom vyšiel aj na vinyle) vo svete, podarilo sa nám trafiť klinec po hlavičke. Skutočne sa objavili recenzie z celého sveta (veľké meno robí svoje) a väčšinou neskrývajú nadšenie.“

Ktoré recenzie sa objavia v tohoročnom seriáli, redakcia nezverejnila. Naznačila len, že po džezovom AMC Triu bude ďalší album z metalového súdka.

zdroj: Prešovské noviny
foto: archív

recenzie

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky